Trail Back Bastons de trek Black Diamond - Sèrie Trail
Funcionals, còmodes i duradors, aquests són els punts forts dels pals Trail Back Black Diamond.
Els fils d'alumini 7075 aporten lleugeresa i robustesa.
Aquesta nova versió està equipada amb mànecs d'escuma EVA suau i poms ergonòmics de doble densitat per a una millor adherència en pujar i baixar.
• Nova versió lleugera
• Bas telescòpic durador de 3 seccions
• Fils d'alumini 7075 (material fort i lleuger)
• Sistema d'ajust doble FlickLock fiable
• Adherència d'escuma EVA
• Pom ergonòmic de doble densitat
• Corretja de canell ajustable d'amplada variable, còmoda amb un folre teixit
• Pics Flex de 4 temporades amb rentadores de trekking fines (evitar bloquejar-se a la tartera)
• Compatible amb les cistelles de pols Snow Pucks
Altura regulable: 62-140cm
Disponible en 3 colors: Azurita / Carmesí fosc / Tundra![]()
Vengut el parell

895 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | 7075 d'alumini |
| Pes | 484 g (par) |
| Tallar | ajustable: 100-140cm |
| Longitud plegada | 62 cm |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | FlickLock doble |
| Gestionar | Escuma EVA |
| corretja de mà | Niló d'amplada variable amb folre teixit |
| Punt | Flex de 4 estacions (compatible amb discos amples d'hivern) |
| Rentadora | Trekking de volum reduït |
| Referència del fabricant | BD112548 |
El sistema d'ajust "FlickLock" (vàlvula):
El sistema d'ajust de mida FlickLock va ser dissenyat tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores que passen al camí.