B011387
Ski Sticks Expedition 3p Whippet Black Diamond
Ski -poler
3P Black Diamond Expedition Stick fås i en specifik håndtagsversion, der giver dig mulighed for at fikse et whippet -tilbehør: pic whippet, kameraadapter ...
Udstyret med en top, denne com pindSammenfoldelig pagt øger sikkerheden i stejl hældningsski.
Skumgrebets udvidelse under håndtaget giver mere fleksibilitet til placering af hånden.
FLAP Flicklock Justeringssystem giver dig mulighed for at justere højden på pinden med pålidelig stramning.
Brug pommel med lige kanter til at skrabe isen og sne akkumuleret på ski.
• 3 Strands Telescopic Stick (Ø 18 | 16 | 14 mm)
• Robust pind med aluminiumskonstruktion
• Whippet Ready Handle, der tillader at indstille et whippet -tilbehør
• Håndter med en EVA -skumudvidelse
• Pommel med lige kanter for at skrabe sneen akkumuleret på ski
• Tekstureret gummi -hængslet tip på håndtaget for let at justere fastgørelserne
• Pålideligt og hurtigt flicklock -justeringssystem (PH3 -skruetrækkerspids integreret i den nedre streng)
• Crottal tip til at håndtere sko og klimakssko
• Dragonnered fastgjort af en larkknot, let at løsne
• 100 mm bred pulvervaskemaskine til et meget godt greb
Whippet Ready greb kompatibelt med Whippet Ready picks og Ready tilbehør: Whippet, Alpine Whippet, Universal ¼-20 adapter og afstandstelt
Longueur réglable: 110-140 cm
Couleur: Desert Sage
Sælges enkeltvis
Ideel til skibjergbestigning og splitboarding

500 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen:
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 438 g |
| Skære | 100-140 cm |
| Foldet længde | 64 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock® |
| Håndtere | Komfortabelt skumhåndtag med en EVA Foam Grip Extension |
| Vaskemaskine | Pulverkurve pucke 100 mm |
| Fabrikantens reference | BD111618 |
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Powder Basketball Washer: