B010926
Ekspedition 3 WR skistave Black Diamond
TOURSERIE - NY MODEL
Expedition 3 WR er ultra-alsidige teleskopstænger til al slags vejr.
De er dedikeret til skiløb, vandreture, tilgangsvandringer...
Denne udviklede version af Expedition 3 er udstyret med Whippet Ready Black Diamond-håndtaget, som giver dig mulighed for at fastgøre en Whippet-peak, en kameraadapter eller endda tilbehøret til at montere et Distance-telt.
• Nyttigt justeringsområde: 100-140 cm
• Sammenfoldet længde: 64 cm (ideel til transport og rejser)
• Robust 3-delt aluminiumsstang (18 / 16 / 14 mm sektioner)
• Komfortabelt fire sæsons håndtag
• Skumforlænger og plukkespids til håndtering af skospænder og hælløft
• Ny justerbar Vari-width håndledsrem for ergonomisk komfort med eller uden handsker
• Dual FlickLock justeringssystem for maksimal justerbarhed og optimal kompaktitet
• Brede 100 mm Powder Baskets skiver for meget godt greb
Whippet Ready greb kompatibelt med Whippet Ready picks og Ready tilbehør: Whippet, Alpine Whippet, Universal ¼-20 adapter og afstandstelt
Sælges som et par med et ekstra par trekking skiver

482 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Skære | 100-140 cm |
| Foldet længde | 62 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock dobbelt |
| Håndtere | komfortabelt håndtag med skumforlænger |
| Vaskemaskine | Pulverkurve 100 mm pucke + Trekking pucke |
| Fabrikantens reference | BD111604 |
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Powder Basket pucke:
Expedition 3 WR Ski Poles Black Diamond
Bâtons de randonnée très solides et fiables, parfaits si vous prévoyez de les utiliser avec du WR. Dans tous les autres cas, je recommanderais des modèles plus légers. J'ai beaucoup aimé le magasin, et l'achat est arrivé rapidement en Ukraine.
BD fidèle BD
Bâtons polyvalents
solides, faciles à régler et fiables