Traverse Black Diamond skiturstænger
TOURSERIE - SKISTAVER - NY MODEL
En 2-sektions teleskopstang, Traverse er en robust stang, ideel til intensive skiture.
Med holdbar aluminiumskonstruktion, Flick Lock-justeringssystemet og et omarbejdet greb forbliver Traverse et "sikkert bud".
• Robust pind med aluminiumskonstruktion
• Strenge lavet af slidstærkt aluminium
• Touring-seriens greb med ribbet indre for lettere vægt
• Pommel med flad kant til at skrabe snetræsko fra under skiene
• Touring-håndledsrem med let webbing og stigelås plastspænde
• Grip extensions for hurtige og sikre grebsskift
• Hurtigt og pålideligt FlickLock-justeringssystem
• Brede 100 mm Powder Baskets skiver for meget godt greb
Nyt design:
- Soft-touch værktøjskroghåndtag optimeret til vandrebindingsjusteringer
- Integration inde i strengen af en stjerneskruetrækker for at justere spændingen af FlickLock-ventilen og justere skibindingerne
Fås i 2 størrelser: 95-145cm / 105-155cm
Har solgt parret

1995 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | par: [95-145 cm] 592 g |
| Skære | justerbar: 95-145cm / 105-155cm |
| Foldet længde | [95-145 cm] 95 cm / [105-155 cm] 105 cm |
| Antal tråde | 2 |
| spændesystem | FlickLock® |
| Håndtere | Touring-seriens håndtag med riflet indre for mere lethed + grebsforlængelse |
| Vaskemaskine | Pulverkurve pucke 100 mm |
| Fabrikantens reference | BD111575 / BD111592 / BD111610 |
Traverse Black Diamond stængerne er meget pålidelige og robuste stænger (alle i aluminium) designet til intensiv daglig skitur.
Meget funktionel, Traverse har FlickLock clamshell justeringssystem, låsning af stangen er hurtig, enkel og pålidelig.
Funktioner som grebsforlængelsen under håndtaget til stejle stigninger og de iøjnefaldende Powder Baskets-skiver vil blive værdsat af ryttere.
Ideel til rekreative skiture eller til mere tekniske løb, hvis du leder efter stænger med lang levetid, er Traverse lavet til dig!
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Powder Basket pucke:
Très bien!
Comme d'habitude, bons conseils, livraison très rapide.
Les bâtons sont tout en alu, y compris le brin inférieur, c'est ce que je cherchais.
Utilisés en raquettes, je suis très satisfait des bâtons, pas trop lourds, pas trop encombrants et leur longueur permet d'être à l'aise dans les descentes et avec une bonne couche de poudreuse.
Ils sont également très bien placés en prix.