Bastons d'esquí de travessa Traverse Black Diamond
SÈRIE TOURING - BATXONS - NOU MODEL
Un pal telescòpic de 2 seccions, el Traverse és un pal robust, ideal per a esquí de muntanya intensiu.
Amb una construcció d'alumini duradora, el sistema d'ajust Flick Lock i una empunyadura reelaborada, el Traverse segueix sent una "aposta segura".
• El pal robust presenta una construcció d'alumini
• Fils fets d'alumini durador
• Empunyadura de la sèrie Touring amb interior acanalat per a un pes més lleuger
• Pom amb una vora plana per raspar els esclops de neu sota els esquís
• Corretja de canell de turisme amb corretges lleugeres i sivella de plàstic amb bloqueig d'escala
• Extensions d'adherència per a canvis d'adherència ràpids i segurs
• Sistema d'ajust FlickLock ràpid i fiable
• Amples rentadores de cistelles de pols de 100 mm per a una molt bona adherència
Nou disseny:
- Mànec de ganxo utilitari de tacte suau optimitzat per ajustar l'enquadernació de senderisme
- Integració dins del fil d'un tornavís Phillips per ajustar la tensió de la vàlvula FlickLock i ajustar les fixacions d'esquí
Disponible en 2 mides: 95-145cm / 105-155cm
Vengut el parell

1995 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini |
| Pes | parell: [95-145 cm] 592 g |
| Tallar | ajustable: 95-145cm / 105-155cm |
| Longitud plegada | [95-145 cm] 95 cm / [105-155 cm] 105 cm |
| Nombre de fils | 2 |
| sistema de subjecció | FlickLock® |
| Gestionar | Mànec Touring Series amb interior estriat per a més lleugeresa + extensió d'adherència |
| Rentadora | Discs de cistelles de pols de 100 mm |
| Referència del fabricant | BD111575 / BD111592 / BD111610 |
Els bastons Traverse Black Diamond són bastons molt fiables i robusts (tots d'alumini) dissenyats per a l'esquí de muntanya diari intensiu.
Molt funcional, el Traverse té el sistema d'ajust FlickLock clamshell, bloquejar el pal és ràpid, senzill i fiable.
Els motoristes apreciaran característiques com l'extensió d'adherència sota el mànec per a pujades pronunciades i les atractives rentadores Powder Baskets.
Ideal per a esquí de muntanya recreatiu o per a curses més tècniques, si busques bastons amb una llarga vida útil, el Traverse està fet per a tu!
El sistema d'ajust "FlickLock" (vàlvula):
El sistema d'ajust de mida FlickLock es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores dedicades a la ruta.
Els discos de la cistella de pols:
Très bien!
Comme d'habitude, bons conseils, livraison très rapide.
Les bâtons sont tout en alu, y compris le brin inférieur, c'est ce que je cherchais.
Utilisés en raquettes, je suis très satisfait des bâtons, pas trop lourds, pas trop encombrants et leur longueur permet d'être à l'aise dans les descentes et avec une bonne couche de poudreuse.
Ils sont également très bien placés en prix.