Bastons d'esquí de travessa Traverse Pro Black Diamond
SÈRIE TOURING - BATXONS - NOU MODEL
Els Traverse Pro són els millors bastons d'excursionisme i esquí de muntanya.
Reconeguts per la seva robustesa gràcies a una construcció d'alumini forjat, els Traverse Pro estan equipats amb un sistema d'ajust FlickLock Pro més lleuger d'última generació.
• Nou disseny, més lleuger que el model antic (556 g per parell)
• Corretja de polsera de seguretat desmuntable d'alliberament amb bloqueig SwitchRelease
• El pal robust presenta una construcció d'alumini
• Fil superior de 16 mm i fil inferior de 14 mm
• Mànec Touring redissenyat per millorar l'ergonomia
• Pom amb una vora plana per raspar els esclops de neu sota els esquís
• Molt bona adherència a l'escalada gràcies a la part superior amb recobriment Soft Touch
• Sistema d'ajust FlickLock Pro d'última generació en alumini forjat: lleuger, fort i fàcil d'utilitzar
• Nous discos de cistelles de pols de 100 mm d'ample per a una molt bona adherència
Nou disseny:
- Fils d'alumini de 18/16 mm
- Mànec de ganxo utilitari de tacte suau optimitzat per ajustar l'enquadernació de senderisme
- Marques de 10 cm, 20 cm i 30 cm des del pom per a mesures ràpides de la profunditat de la neu
- Falca de suport ajustable per a una presa personalitzada del fil
- Integració dins del fil d'un tornavís Phillips i una clau hexagonal d'1,5 mm per ajustar la tensió de la vàlvula FlickLock, ajustar la falca de suport i ajustar les fixacions d'esquí
Disponible en 2 mides: 95-145cm / 105-155cm
Vengut el parell

1995 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini |
| Pes | parell: 556 g |
| Tallar | ajustable: 95-145cm / 105-155cm |
| Longitud plegada | [95-145 cm] 95 cm / [105-155 cm] 105 cm |
| Nombre de fils | 2 |
| sistema de subjecció | FlickLock® Pro de nova generació |
| Gestionar | Mànec ergonòmic Touring Series + empunyadura Soft Touch |
| corretja de mà | Corretja de polsera de seguretat SwitchRelease |
| Rentadora | Discs de cistelles de pols de 100 mm |
| Referència del fabricant | BD111576 / BD111593 / BD111611 |
Els Traverse Pro Black Diamond són pals resistents, totalment d'alumini, de grau professional.
L'ajust FlickLock Pro proporciona una subjecció extremadament segura i un ajust ràpid de la longitud del pal. El mànec Touring ha estat redissenyat per a una millor ergonomia. La corretja de canell està equipada amb l'última tecnologia Black Diamond SwitchRelease que permet desfer-la en cas d'un pal bloquejat. La corretja de canell es pot bloquejar si cal.
En pendents pronunciats, els practicants apreciaran la protuberància d'adherència Soft Touch.
Ideal per a esquí de muntanya recreatiu o competitiu, busques bastons amb una llarga vida útil, el Traverse Pro està fet per a tu!
El sistema d'ajust "FlickLock® Pro" (nou disseny):
El sistema d'ajust de mida FlickLock Pro es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat, la lleugeresa i la facilitat d'ús.
El nou FlickLock Pro ara presenta una construcció d'alumini més lleugera i fàcil d'utilitzar.
Basat en el FlickLock®, el FlickLock® Pro revoluciona el disseny del sistema d'ajust.
Tot i que conserva els avantatges de FlickLock, el FlickLock Pro ofereix un disseny d'alumini que estalvia espai que millora dràsticament el nivell de qualitat, sensació i resistència del bloqueig.
Els aspectes més destacats del sistema d'ajust FlickLock® Pro són:
• Un disseny que estalvia espai
• Un disseny de doble eix per augmentar la palanca i el bloqueig
• Una composició d'alumini d'alta qualitat dissenyada per durar i molt lleugera

La polsera de la tecnologia SwitchRelease Strap:
Dissenyada per alliberar el canell quan està estressat des de dalt, la corretja Black Diamond SwitchRelease et permet esquiar amb més serenitat a les zones boscoses. A diferència d'altres sistemes, aquest cordó d'alliberament de seguretat presenta un disseny clàssic de corda amb un fàcil bloqueig/desbloqueig.
En cas de disparar, només un extrem del sistema roman al seu lloc a la nansa per evitar perdre la corretja.

Els discos de la cistella de pols:
Le baton de ski presque parfait
De loin le meilleur bâton de ski et randos qu'on puisse trouver sur le marché (tout comme la boutique MGaffaires avec son choix de bâtons BD, prix, livraisons...): longueurs, solidité, réglages et verrouillages dont sécurité de la dragonne très bien conçue, pointes longues, rondelles libres en rotation et imperdables (à insérer jusqu'en butée après le pas de vis bien sur !)
Anneau intermédiaire sur le brin haut fonctionnel même si on pourrait lui préférer un grip soft tout le long du 1er brin (il n'y en a pas contrairement à la description, c'est pas plus mal finalement du moins avec des gants).