P030120
Scripete Pro Traxion (P51A)
Rolie de captare a progresului de înaltă performanță, de înaltă performanță
Scrietul de captare a progresului Pro Traxion a fost proiectat astfel încât frânghia să poată fi instalată atunci când scripetele este atașat de ancoră.
• Adecvat în special pentru pereți mari pentru ridicarea sarcinilor grele sau pentru transport (snopi cu diametru mare și eficiență ridicată)
• Flanșa blocată la sarcină previne deschiderea scripetei în timpul utilizării
Pentru utilizare pe frânghie cu diametrul de 8 până la 13 mm

14 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-07-15
| Greutate | 265 g |
| Materiale | aluminiu / oțel inoxidabil / poliamidă |
| Garanție | 3 ani |
| Certificari | CE EN 567 |
| Diametrul minim al cablului | 8 mm |
| Diametrul maxim al cablului | 13 mm |
| Tip de snopi | rulment cu bile etanșat |
| Diametru snopi | 28 mm |
| Randament | 95% |
| Volumul de muncă | 5 kN |
| Rezistența la rupere | 22 kN |
| Volumul de lucru al scripetelor de captare a progresiei | 2,5 kN |
| Sarcina de rupere în curs de desfășurare scripete de captare | 4 kN |
• Scripete captiv:
- permite instalarea frânghiei când scripetele este atașat de ancoră
• Adecvat în special pentru ridicarea sarcinilor grele:
- roți din aluminiu cu diametru mare pe rulmenți cu bile etanșați pentru performanțe excelente
- flansa blocata sub sarcina pentru a preveni deschiderea scripetei in timpul utilizarii
• Versatilitate de utilizare:
- punct de conectare inferior pentru a face diferite tipuri de reeving
- declanșator cu știft cu fantă de evacuare pentru optimizarea funcționării, indiferent de condiții: frânghie înghețată, noroi...
- folositi ca simplu scripete prin blocarea tragaciului in pozitie ridicata