P030120
Politja Pro Traxion (P51A)
Politja de captura de progrés de gamma alta i d'alt rendiment
La politja de captura de progrés Pro Traxion s'ha dissenyat perquè la corda es pugui instal·lar quan la politja està connectada a l'ancoratge.
• Especialment indicat per a grans parets per a l'elevació de càrregues pesades o per al transport (polea de gran diàmetre i alta eficiència)
• La brida bloquejada per càrrega impedeix que la politja s'obri durant l'ús
Per utilitzar en corda de 8 a 13 mm de diàmetre

14 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 15/07/2014
| Pes | 265 g |
| Materials | alumini / acer inoxidable / poliamida |
| Garantia | 3 anys |
| Certificats | CE EN 567 |
| Diàmetre mínim de la corda | 8 mm |
| Diàmetre màxim de la corda | 13 mm |
| Tipus de polea | rodament de boles segellat |
| Diàmetre de la polea | 28 mm |
| Rendiment | 95% |
| Càrrega de treball | 5 kN |
| càrrega de ruptura | 22 kN |
| Càrrega de treball de la politja de captura de progressió | 2,5 kN |
| Càrrega de ruptura en curs de la politja de captura | 4 kN |
• Politja captiva:
- permet instal·lar la corda quan la politja està subjecta a l'ancoratge
• Especialment indicat per a l'elevació de càrregues pesades:
- Poleta d'alumini de gran diàmetre sobre coixinets de boles segellats per a un rendiment excel·lent
- brida bloquejada sota càrrega per evitar que la politja s'obri durant l'ús
• Versatilitat d'ús:
- punt de connexió inferior per fer diferents tipus de reeving
- gallet de pin amb ranura d'evacuació per optimitzar el funcionament, siguin les condicions: corda gelada, fang...
- utilitzar com a politja senzilla bloquejant el gallet en posició elevada