P030120
Τροχαλία Pro Traxion (P51A)
Τροχαλία σύλληψης προόδου υψηλής απόδοσης και υψηλής απόδοσης
Η τροχαλία σύλληψης προόδου Pro Traxion έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε το σχοινί να μπορεί να τοποθετηθεί όταν η τροχαλία είναι στερεωμένη στην άγκυρα.
• Ιδιαίτερα κατάλληλο για μεγάλους τοίχους για ανέλκυση βαρέων φορτίων ή για έλξη (τροχα μεγάλης διαμέτρου και υψηλής απόδοσης)
• Η φλάντζα που κλειδώνει με φορτίο εμποδίζει το άνοιγμα της τροχαλίας κατά τη χρήση
Για χρήση σε σχοινί διαμέτρου 8 έως 13 mm

14 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-07-15
| Βάρος | 265 g |
| Υλικά | αλουμίνιο / ανοξείδωτο χάλυβα / πολυαμίδιο |
| Εγγύηση | 3 χρόνια |
| Πιστοποιητικά | CE EN 567 |
| Ελάχιστη διάμετρος σχοινιού | 8 mm |
| Μέγιστη διάμετρος σχοινιού | 13 mm |
| Τύπος τροχαλίας | σφραγισμένο ρουλεμάν |
| Διάμετρος τροχαλίας | 28 mm |
| Απόδοση παραγωγής | 95% |
| Φόρτο εργασίας | 5 kN |
| φορτίο θραύσης | 22 kN |
| Φόρτος εργασίας τροχαλίας σύλληψης προόδου | 2,5 kN |
| Φορτίο θραύσης σε εξέλιξη τροχαλία σύλληψης | 4 kN |
• Τροχαλία αιχμαλωσίας:
- επιτρέπει την εγκατάσταση του σχοινιού όταν η τροχαλία είναι στερεωμένη στην άγκυρα
• Ιδιαίτερα κατάλληλο για ανύψωση βαρέων φορτίων:
- τροχαλία αλουμινίου μεγάλης διαμέτρου σε σφραγισμένα ρουλεμάν για εξαιρετική απόδοση
- φλάντζα κλειδωμένη υπό φορτίο για να αποτρέψει το άνοιγμα της τροχαλίας κατά τη χρήση
• Ευελιξία χρήσης:
- χαμηλότερο σημείο σύνδεσης για την κατασκευή διαφορετικών τύπων αυλακώσεων
- σκανδάλη καρφίτσας με υποδοχή εκκένωσης για βελτιστοποίηση της λειτουργίας, ανεξάρτητα από τις συνθήκες: παγωμένο σχοινί, λάσπη...
- χρησιμοποιήστε ως απλή τροχαλία κλειδώνοντας τη σκανδάλη στην ανυψωμένη θέση