Bețe de trekking Pursuit Black Diamond
BEȚI DE TREKKING SERIA PURSUIT
Stalpii Pursuit Black Diamond oferă un nivel ridicat de confort și caracteristici pe care și le dorește orice drumeț serios:
Un mâner din plută naturală cu extensie de prindere, un sistem simplu și fiabil de reglare a înălțimii bastonului, pucuri de vară și iarnă și vârfuri interschimbabile!
Mânerul și pomul ergonomic sunt proiectate pentru a îmbunătăți confortul și pentru a reduce oboseala mâinii.
• Stalpi rezistenti in 4 sezon
• Stalpi telescopici robusti din aluminiu 7000 cu 3 secțiuni
• 2 dimensiuni de mâner pentru mâini mici și mari
• Mâner din plută naturală confortabil, care elimină transpirația
• Extensie sub mâner din spumă anti-alunecare pe bază de alge Bloom
• Curele de mână înlocuibile Solution 2.0 fabricate din fibre reciclate
• Sisteme de reglare a dimensiunii stickului FlickLock+ simple, rapide și la atingere moale
• Spike Flex pentru 4 sezoane cu opțiune de montare a puțurilor de trekking sau de iarnă (late)
• Vârfuri interschimbabile din carbură Tech și cauciuc
• Șaibe de trekking subțiri de 38 mm
• Pucuri de zăpadă praf 100 mm pentru zăpadă praf de iarnă
• Bit hexagonal de 1,5 mm (1/4") găzduit în șuviță pentru a strânge sistemul de reglare în caz de urgență
Disponibil in 2 marimi:
100-125 cm - prindere in marimea S/M [lungime/diametru prindere: 102 mm/32 mm]
100-140 cm - poignée en taille M/L [longueur/diamètre du grip: 115 mm/37 mm]
Disponible en 2 couleurs: Charcoal-Foam Green / Charcoal-Octane
A vândut perechea

1999 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu 7000 |
| Greutate | 464g [dimensiune 100-125cm] / 500g [dimensiunea 100-140cm] |
| A tăia | reglabil: 100-125cm / 100-140cm |
| Lungime pliată | 57,8 cm [înălțime 100-125 cm] / 63 cm [înălțime 100-140 cm] |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | FlickLock+ |
| Mâner | pluta naturala, respirabila cu extensie din spuma Bloom |
| curea de mână | Soluția 2.0 |
| Punct | Sfaturi Tech interschimbabile (carbură și cauciuc) |
| Mașină de spălat | Pucuri de trekking subțiri de 38 mm și pucuri de praf cu lățime de 100 mm pentru iarnă |
| Referinta producatorului | BD110066 |
Mânerul de plută al stâlpilor Pursuit Series Black Diamond:
Extensia „Grip Bloom” de sub mâner:
BLOOM Grip este proiectat cu un material ecologic fabricat din alge marine.
Mânerul oferă multiple posibilități de prindere pentru a facilita trecerile pe pante abrupte.
Sistemul de reglare „FlickLock+” (valvă):
Tehnologia FlickLock+ permite reglarea rapidă și sigură a înălțimii stick-ului.
Supapa din aluminiu și acoperită cu un strat de bi-densitate moale la atingere pentru un confort optim.

Sfat tehnic cu sistemul WaveLock:
Utilizați vârfurile din carbură de tungsten sau vârfurile din cauciuc, în funcție de natura terenului.
- Vârfurile din carbură Tech oferă o aderență foarte bună pe trasee sau pe gheață
- Picurile din cauciuc Tech limitează zgomotul, nu vor marca sau deteriora traseele și oferă o aderență excelentă
