Bastons de trekking Pursuit Black Diamond
SÈRIE PURSUIT BASTONS DE TREKKING
Els pals Pursuit Black Diamond ofereixen un alt nivell de comoditat i característiques que qualsevol excursionista seriós vol:
Un mànec de suro natural amb una extensió d'adherència, un sistema d'ajust d'alçada senzill i fiable, discos d'estiu i d'hivern i puntes intercanviables!
El mànec i el pom ergonòmics estan dissenyats per millorar la comoditat i reduir la fatiga de la mà.
• Bastons de 4 estacions de gran resistència
• Resistents pals telescòpics d'alumini 7000 de 3 seccions
• 2 mides de mànec per a mans petites i grans
• Mànec de suro natural còmode i que absorbeix la suor
• Extensió sota l'empunyadura en escuma antilliscant a base d'algues Bloom
• Corretges de canell reemplaçables Solution 2.0 fetes de fibres reciclades
• Sistemes d'ajust de la mida dels pals FlickLock+ senzills, ràpids i de tacte suau
• Pics Flex de 4 temporades amb opció per muntar discos de trekking o d'hivern (amples)
• Puntes de goma i carbur Tech intercanviables
• Renandes de trekking primes de 38 mm
• Discos de neu pols de 100 mm per a neu pols d'hivern
• Bit hexagonal d'1,5 mm (1/4") allotjat al fil per estrènyer el sistema d'ajust en cas d'emergència
Disponible en 2 mides:
100-125 cm - adherència en talla S/M [longitud/diàmetre de l'empunyadura: 102 mm/32 mm]
100-140 cm - poignée en taille M/L [longueur/diamètre du grip: 115 mm/37 mm]
Disponible en 2 couleurs: Charcoal-Foam Green / Charcoal-Octane
Vengut el parell

1999 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini 7000 |
| Pes | 464 g [mida 100-125 cm] / 500 g [mida 100-140 cm] |
| Tallar | ajustable: 100-125cm / 100-140cm |
| Longitud plegada | 57,8 cm [alçada 100-125 cm] / 63 cm [alçada 100-140 cm] |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | FlickLock+ |
| Gestionar | suro natural, transpirable amb extensió d'escuma Bloom |
| corretja de mà | Solució 2.0 |
| Punt | Consells Tech intercanviables (carbur i cautxú) |
| Rentadora | Discos de trekking de 38 mm de gruix i discos de pols de 100 mm d'ample per a l'hivern |
| Referència del fabricant | BD110066 |
L'adherència de suro dels pals de diamant negre de la sèrie Pursuit:
L'extensió "Grip Bloom" sota el mànec:
El BLOOM Grip està dissenyat amb un material ecològic fet d'algues.
L'adherència ofereix múltiples possibilitats d'adherència per facilitar els passos en pendents pronunciats.
El sistema d'ajust "FlickLock+" (vàlvula):
La tecnologia FlickLock+ permet un ajust ràpid i segur de l'alçada del pal.
La vàlvula d'alumini i coberta amb un recobriment bi-densitat suau al tacte per a un confort òptim.

Consell tècnic amb el sistema WaveLock:
Utilitzeu les puntes de carbur de tungstè o les puntes de goma de cautxú segons la naturalesa del terreny.
- Les puntes de carbur Tech ofereixen una molt bona adherència a senders o gel
- Les puntes de goma tecnològica limiten el soroll, no marcaran ni danyaran els senders i proporcionen una gran adherència
