Pursuit Black Diamond Trekking Poles
ΣΕΙΡΑ PURSUIT TREKKING POLES
Οι στύλοι Pursuit Black Diamond προσφέρουν υψηλό επίπεδο άνεσης και χαρακτηριστικά που θέλει κάθε σοβαρός πεζοπόρος:
Μια φυσική λαβή από φελλό με προέκταση λαβής, απλό και αξιόπιστο σύστημα ρύθμισης ύψους ραβδιών, καλοκαιρινές και χειμερινές τσάντες και εναλλάξιμες μύτες!
Η εργονομική λαβή και η λαβή έχουν σχεδιαστεί για να βελτιώνουν την άνεση και να μειώνουν την κούραση των χεριών.
• Στύλοι βαρέως τύπου 4 σεζόν
• Στιβαροί τηλεσκοπικοί πόλοι αλουμινίου 3 τμημάτων 7000
• 2 μεγέθη λαβής για μικρά και μεγάλα χέρια
• Άνετη, φυσική λαβή από φελλό που απομακρύνει τον ιδρώτα
• Επέκταση κάτω από τη λαβή σε αντιολισθητικό αφρό με βάση τα φύκια Bloom
• Αντικαταστάσιμοι ιμάντες καρπού Solution 2.0 κατασκευασμένοι από ανακυκλωμένες ίνες
• Απλά, γρήγορα και απαλά συστήματα ρύθμισης μεγέθους stick FlickLock+
• Αιχμές Flex 4 εποχών με δυνατότητα τοποθέτησης πεζοπορίας ή χειμωνιάτικων μπουκιών (ευρεία)
• Εναλλάξιμα άκρα καρβιδίου τεχνολογίας και καουτσούκ
• Λεπτές ροδέλες Trekking 38 mm
• Χιόνι σε σκόνη 100 mm για χειμερινό χιόνι σε σκόνη
• 1,5 mm (1/4") εξαγωνική μύτη στεγασμένη στον κλώνο για σφίξιμο του συστήματος ρύθμισης σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης
Διατίθεται σε 2 μεγέθη:
100-125 cm - λαβή σε μέγεθος S/M [μήκος/διάμετρος λαβής: 102 mm/32 mm]
100-140 cm - poignée en taille M/L [longueur/diamètre du grip: 115 mm/37 mm]
Disponible en 2 couleurs: Charcoal-Foam Green / Charcoal-Octane
Πούλησε το ζευγάρι

1999 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | αλουμίνιο 7000 |
| Βάρος | 464g [μέγεθος 100-125cm] / 500g [μέγεθος 100-140cm] |
| Τομή | ρυθμιζόμενο: 100-125cm / 100-140cm |
| Διπλωμένο μήκος | 57,8 cm [ύψος 100-125 cm] / 63 cm [ύψος 100-140 cm] |
| Αριθμός κλώνων | 3 |
| σύστημα σύσφιξης | FlickLock+ |
| Λαβή | φυσικός φελλός, αναπνεύσιμος με προέκταση αφρού Bloom |
| λουρί για το χέρι | Λύση 2.0 |
| Σημείο | Εναλλάξιμες Τεχνικές συμβουλές (καρβίδιο και καουτσούκ) |
| Ροδέλα | 38 mm λεπτές τσάντες Trekking και πλάτος 100 mm τσάντες σκόνης για το χειμώνα |
| Αναφορά κατασκευαστή | BD110066 |
Η λαβή από φελλό των στύλων Pursuit Series Black Diamond:
Η προέκταση "Grip Bloom" κάτω από τη λαβή:
Το BLOOM Grip έχει σχεδιαστεί με ένα φιλικό προς το περιβάλλον υλικό κατασκευασμένο από φύκια.
Η λαβή προσφέρει πολλαπλές δυνατότητες λαβής για να διευκολύνει τα περάσματα σε απότομες πλαγιές.
Το σύστημα ρύθμισης "FlickLock+" (βαλβίδα):
Η τεχνολογία FlickLock+ επιτρέπει γρήγορη και ασφαλή ρύθμιση ύψους ραβδιού.
Η βαλβίδα είναι από αλουμίνιο και καλύπτεται με επίστρωση διπλής πυκνότητας απαλή στην αφή για βέλτιστη άνεση.

Τεχνική συμβουλή με σύστημα WaveLock:
Χρησιμοποιήστε τις άκρες από καρβίδιο βολφραμίου ή τις μύτες από καουτσούκ ανάλογα με τη φύση του εδάφους.
- Οι μύτες καρβιδίου Tech προσφέρουν πολύ καλό κράτημα σε μονοπάτια ή στον πάγο
- Οι αιχμές από καουτσούκ τεχνολογίας περιορίζουν τον θόρυβο, δεν σημαδεύουν ή καταστρέφουν τα μονοπάτια και παρέχουν εξαιρετική πρόσφυση
