G010216
Bețe de drumeție Guidetti Massif Central
Bețe de mers pe toate anotimpurile (vara/iarna) cu un design „Masif Central” foarte atractiv.
Stâlpi destinati drumețiilor pe distanțe scurte sau lungi, plimbărilor cu rachete de zăpadă...
• Baston telescopic cu 3 secțiuni
• Ultra Tech 7075 aluminiu (robust)
• Sistem de prindere Easy Lock (cu clapă), rapid și sigur
• Mâner din plută antiperspirant
• Curea confortabilă respirabilă
• Vârf conic cu vârf de wolfram pentru o aderență foarte bună
• Pucuri subțiri (60 mm) de trekking și pucuri late (90 mm) pentru pudra de iarnă
Stick fabricat in Franta la Grenoble.
Garantie pe viata.
S-a vândut perechea cu prize și 2 perechi de șaibe (una de vară, una de iarnă)



191 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate:
| Material | aluminiu 7075 |
| Greutate | 268 g per baton |
| A tăia | reglabil 63-135 cm (max) |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | Easy Lock (clapet) |
| Diametrul firului | 16 / 14 / 12 |
| Mâner | plută respirabilă |
| curea de mână | confort (anti-transpirant) |
| Punct | conic cu vârf de wolfram |
| Plută | cauciuc |
| Mașină de spălat | 60 mm pentru trekking și 90 mm pentru iarnă |
| Referinta producatorului | R10487 |

Sistemul de reglare Easy Lock:
Sistemul de reglare Easy Lock Guidetti Garanteaza o blocare simpla si eficienta a inaltimii stalpului datorita sistemului sau de strangere extern.

Mânerul de plută:
O formă ergonomică și un material confortabil cu o bună absorbție a transpirației în timpul utilizării.

Cureaua de confort:
Cu o formă ergonomică (dreapta/stânga), țesătură absorbantă în interior pentru a preveni iritația și transpirația mâinilor și o ajustare ușoară a lungimii curelei, cureaua confortabilă pentru încheietura mâinii promovează o bună susținere a mâinii și o bună prindere a mânerului.

Les dragonnes magiques
J'achète pour la 2ème fois ce modèle de chez Guidetti, car je ne saurais plus me passer de leurs dragonnes très confortable et surtout permettant d'économiser de l'énergie dans le maniement des bâtons grâce à la poussée qu'on peut en tirer.
1 étoile en moins car si j'en rachète, c'est qu'ils ont une faiblesse : les vis du serrage Easy lock sont en plastique et donc cassent à la longue.
Bâtons Guidetti
Bonjour,
Après usage je peux vous dire qu'ils font bien le travail. Résistent bien à la poussée en montée, réglage facile grâce aux graduations, dragonnes efficaces
Expédition très rapide, produit bien emballé.