G010216
Bastons de senderisme Guidetti Massif Central
Bastons de senderisme per a totes les estacions (estiu/hivern) amb un disseny "Massís Central" molt atractiu.
Bastons destinats a senderisme de curta o llarga distància, raquetes de neu...
• Baston telescòpic de 3 seccions
• Ultra Tech 7075 d'alumini (resistent)
• Sistema de tancament Easy Lock (amb solapa), ràpid i segur
• Mànec de suro antitranspirant
• Corretja de confort transpirable
• Punta cònica amb punta de tungstè per a una molt bona adherència
• Discos de trekking prims (60 mm) i discos amples (90 mm) per a la pols d'hivern
Pal fet a França a Grenoble.
Garantia de per vida.
Es ven el parell amb endolls i 2 parells de rentadores (un d'estiu, un d'hivern)



191 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Material | 7075 d'alumini |
| Pes | 268 g per pal |
| Tallar | ajustable 63-135 cm (màxim) |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | Easy Lock (vàlvula) |
| Diàmetre del fil | 16 / 14 / 12 |
| Gestionar | suro transpirable |
| corretja de mà | confort (antitranspirant) |
| Punt | cònic amb punta de tungstè |
| Suro | goma d'esborrar |
| Rentadora | 60 mm per a trekking i 90 mm per a l'hivern |
| Referència del fabricant | R10487 |

El sistema d'ajust Easy Lock:
El sistema d'ajust Easy Lock Guidetti garanteix un bloqueig senzill i efectiu de l'alçada del pal gràcies al seu sistema de tensió exterior.

El mànec de suro:
Una forma ergonòmica i un material còmode amb bona absorció de la transpiració durant l'ús.

La corretja de confort:
Amb una forma ergonòmica (dreta/esquerra), teixit absorbent a l'interior per evitar la irritació de les mans i la sudoració, i un fàcil ajust de la longitud de la corretja, la corretja de canellera còmoda afavoreix un bon suport de la mà i una bona adherència al mànec.

Les dragonnes magiques
J'achète pour la 2ème fois ce modèle de chez Guidetti, car je ne saurais plus me passer de leurs dragonnes très confortable et surtout permettant d'économiser de l'énergie dans le maniement des bâtons grâce à la poussée qu'on peut en tirer.
1 étoile en moins car si j'en rachète, c'est qu'ils ont une faiblesse : les vis du serrage Easy lock sont en plastique et donc cassent à la longue.
Bâtons Guidetti
Bonjour,
Après usage je peux vous dire qu'ils font bien le travail. Résistent bien à la poussée en montée, réglage facile grâce aux graduations, dragonnes efficaces
Expédition très rapide, produit bien emballé.