G010216
Bastóns de sendeirismo Guidetti Massif Central
Bastóns de senderismo para todas as estacións (verán/inverno) cun deseño "Macizo Central" moi atractivo.
Bastóns destinados a sendeirismo de curta ou longa distancia, raquetas de neve...
• Bastón telescópico de 3 seccións
• Ultra Tech 7075 aluminio (resistente)
• Sistema de suxeición Easy Lock (con solapa), rápido e seguro
• Mango de cortiza antitranspirante
• Correa de confort transpirable
• Punta cónica con punta de tungsteno para un agarre moi bo
• Discos de trekking finos (60 mm) e discos anchos (90 mm) para o po de inverno
Bastón feito en Francia en Grenoble.
Garantía de por vida.
Vendo o par con enchufes e 2 pares de lavadoras (un verán, un inverno)



191 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date:
| Material | Aluminio 7075 |
| Peso | 268 g por barra |
| Cortar | axustable 63-135 cm (máx.) |
| Número de fíos | 3 |
| sistema de suxeición | Easy Lock (válvula) |
| Diámetro de cordón | 16 / 14 / 12 |
| Manexar | cortiza transpirable |
| correa de man | confort (antitranspirante) |
| Punto | cónico con punta de wolframio |
| Corcho | caucho |
| Lavadora | 60 mm para sendeirismo e 90 mm para o inverno |
| Referencia do fabricante | R10487 |

O sistema de axuste Easy Lock:
O sistema de axuste Easy Lock Guidetti Garante un bloqueo sinxelo e eficaz da altura do poste grazas ao seu sistema de aperte externo.

Mango de cortiza:
Unha forma ergonómica e un material cómodo cunha boa absorción da transpiración durante o uso.

A correa de confort:
Cunha forma ergonómica (dereita/esquerda), tecido absorbente no interior para evitar a irritación das mans e a suor, e un fácil axuste da lonxitude da correa, a correa de pulso cómodo promove un bo apoio das mans e un bo agarre no asa.

Les dragonnes magiques
J'achète pour la 2ème fois ce modèle de chez Guidetti, car je ne saurais plus me passer de leurs dragonnes très confortable et surtout permettant d'économiser de l'énergie dans le maniement des bâtons grâce à la poussée qu'on peut en tirer.
1 étoile en moins car si j'en rachète, c'est qu'ils ont une faiblesse : les vis du serrage Easy lock sont en plastique et donc cassent à la longue.
Bâtons Guidetti
Bonjour,
Après usage je peux vous dire qu'ils font bien le travail. Résistent bien à la poussée en montée, réglage facile grâce aux graduations, dragonnes efficaces
Expédition très rapide, produit bien emballé.