B010379
Bețe de trekking pentru femei Alpine Carbon Cork bețe de trekking Black Diamond
SERIA ALPINE - MODEL NOU (setare Lite FlickLock Pro)
Belțe din fibră de carbon 100% pentru toate anotimpurile (vara/iarna) pentru drumeții care caută bețe de vârf de gamă foarte ușoare.
Conceput special pentru femei, Pluta Alpine Carbon Cork pentru femei este un stâlp ușor și ușor de gestionat, cu o prindere naturală din plută și noua versiune a sistemului de reglare a mărimii FlickLock® Pro.
• Baston telescopic cu 3 secțiuni
• Compozitie 100% fibra de carbon
• Sistem dublu de reglare FlickLock Pro de înaltă rezistență
• Construcția din aluminiu a FlickLock Pro, mai ușoară și mai ușor de utilizat
• Mâner din plută naturală cu buton bi-densitate
• Curea de mână din nubuck la 360 de grade (elimină umezeala și respirabilă)
• Extensie extinsă din spumă EVA anti-alunecare sub mâner
• Sfaturi Flex Tech pentru utilizarea vârfurilor din carbură sau cauciuc
• Puturi subțiri de trekking și compatibile cu pucurile Powder 100 mm pentru pudra de iarnă (disponibile ca opțiune)
Inaltime reglabila: 60-125 cm
A vândut perechea.

196 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | 100% carbon |
| Greutate | 478 g (pereche) |
| A tăia | reglabil: 60-125 cm |
| Lungime pliată | 60 cm |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | Design nou FlickLock® Pro |
| Mâner | plută cu extensie extinsă din spumă EVA ușoară și aderență |
| curea de mână | Nubuck la 360 de grade, elimină umezeala și respirabil |
| Punct | Vârf tehnic din carbură interschimbabil și vârf tehnic din cauciuc |
| Mașină de spălat | Trekking subțire (pentru vară) și compatibil cu pulbere (larg pentru ridicare pe zăpadă) |
| Referinta producatorului | BD112515 |
Stalpii Alpine Carbon Cork Black Diamond pentru femei sunt stâlpi telescopici de ultimă generație cu 3 secțiuni.
Cu o compozitie 100% carbon, sunt usoare si absorb vibratiile.
Pentru această nouă versiune, designul sistemului de reglare a înălțimii stick-ului a fost îmbunătățit. Mai ușor, este și mai ușor de utilizat.
Sistemul dublu FlickLock Pro (clapeta) ofera o mare latitudine in reglarea dimensiunii stick-ului in functie de profilul terenului. FlickLock Pro din oțel inoxidabil este foarte robust și sigur, este unul dintre cele mai puternice sisteme de reglare cu forță optimă de blocare.
Acești stâlpi au două tipuri de vârfuri, carbură și cauciuc, pentru a fi adaptate în funcție de natura traseelor.
Echipat cu mânere confortabile din plută, bretele căptușite și reglabile și extensii anti-alunecare din spumă EVA pentru a preveni alunecarea pe pante, Alpine Carbon Cork va atrage drumeții pentru drumeții lungi de câteva zile!
Sistemul de reglare „FlickLock® Pro”:
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.
Bazat pe FlickLock®, FlickLock® Pro revoluționează designul sistemului de reglare.
În timp ce păstrează beneficiile FlickLock, FlickLock Pro oferă un design din oțel inoxidabil care economisește spațiu, care îmbunătățește dramatic nivelul de calitate, senzație și rezistență a blocării.
Cele mai importante caracteristici ale sistemului de reglare FlickLock® Pro sunt:
• Un design care economisește spațiu
• Un design cu axă dublă pentru pârghie și blocare sporite
• O construcție din oțel inoxidabil de înaltă calitate concepută pentru a dura

Bâtons de trekking femme
Très beau et très bon matériel, livré rapidement et facilement ! Ma compagne en est ravie !
Parfait
Un service efficace et rapide et un accueil des plus sympathiques. Je recommande leur professionnalisme.