B010379
Bastóns de trekking Bastóns de trekking Alpine Carbon Cork para mulleres Black Diamond
SERIE ALPINE - NOVO MODELO (configuración Lite FlickLock Pro)
Bastóns 100% fibra de carbono para todas as estacións (verán/inverno) para sendeiristas que buscan bastóns de gama alta moi lixeiros.
Deseñado especificamente para mulleres, o Alpine Carbon Cork para mulleres é un poste lixeiro e manexable cunha empuñadura de cortiza natural e a nova versión do sistema de axuste de tamaño FlickLock® Pro.
• Bastón telescópico de 3 seccións
• Composición 100% fibra de carbono
• Sistema de axuste FlickLock Pro de alta resistencia
• Construción de aluminio do FlickLock Pro, máis lixeiro e máis fácil de usar
• Mango de cortiza natural con pomo bi-densidade
• Correa de pulso de nubuck de 360 u200bu200bgraos (absorbe a humidade e transpirable)
• Extensión de escuma EVA antideslizante estendida baixo o asa
• Consellos Flex Tech para usar puntas de carburo ou goma
• Discos de trekking finos e compatibles con discos Powder de 100 mm para po de inverno (dispoñible como opción)
Altura axustable: 60-125 cm
Vendo o par.

196 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | 100% carbono |
| Peso | 478 g (par) |
| Cortar | axustable: 60-125 cm |
| Lonxitude dobrada | 60 cm |
| Número de fíos | 3 |
| sistema de suxeición | Novo deseño de FlickLock® Pro |
| Manexar | cortiza con extensión estendida en escuma EVA lixeira e adherente |
| correa de man | Nubuck de 360 u200bu200bgraos, que absorbe a humidade e transpirable |
| Punto | Punta técnica de carburo intercambiable e punta técnica de goma |
| Lavadora | Trekking slim (para verán) e compatible con Powder (ancho para elevación na neve) |
| Referencia do fabricante | BD112515 |
Os bastones Alpine Carbon Cork Black Diamond para mulleres son bastones telescópicos de 3 seccións de alta gama.
Cunha composición 100% de carbono, son lixeiros e absorben as vibracións.
Para esta nova versión, mellorouse o deseño do sistema de axuste da altura do stick. Máis lixeiro, tamén é máis fácil de usar.
O dobre sistema FlickLock Pro (concha) ofrece unha gran latitude para axustar o tamaño da vara segundo o perfil do terreo. O FlickLock Pro de aceiro inoxidable é moi robusto e seguro, é un dos sistemas de axuste máis potentes cunha forza de bloqueo óptima.
Estes postes teñen dous tipos de puntas, de carburo e de goma, para adaptarse segundo a natureza dos sendeiros.
Equipado con cómodos asas de cortiza, correas acolchadas e axustables e extensións de escuma EVA antideslizantes para evitar esvarar nas ladeiras, o Alpine Carbon Cork atraerá aos excursionistas para longas viaxes de varios días.
O sistema de axuste "FlickLock® Pro":
O sistema de axuste de tamaño FlickLock foi deseñado pensando na eficiencia, a compacidade e a facilidade de uso.
O axuste FlickLock é de primeira calidade cando se trata de estilo rápido e lixeireza.
Debido a que a montaña require equipos fiables e resistentes, a tecnoloxía FlickLock ofrece axustes seguros, rápidos e sinxelos e facilita as horas que se dedican ao camiño.
Baseado no FlickLock®, o FlickLock® Pro revoluciona o deseño do sistema de axuste.
Aínda que conserva os beneficios de FlickLock, o FlickLock Pro ofrece un deseño de aceiro inoxidable que aforra espazo que mellora drasticamente o nivel de calidade, sensación e resistencia do bloqueo.
Os aspectos máis destacados do sistema de axuste FlickLock® Pro son:
• Un deseño que aforra espazo
• Un deseño de eixe dobre para aumentar a palanca e o bloqueo
• Unha construción de aceiro inoxidable de alta calidade deseñada para durar

Bâtons de trekking femme
Très beau et très bon matériel, livré rapidement et facilement ! Ma compagne en est ravie !
Parfait
Un service efficace et rapide et un accueil des plus sympathiques. Je recommande leur professionnalisme.