B010379
Trekking Poles Γυναικεία Alpine Carbon Cork Trekking κοντάρια Black Diamond
ΣΕΙΡΑ ALPINE - ΝΕΟ ΜΟΝΤΕΛΟ (ρύθμιση lite FlickLock Pro)
Στύλοι από 100% ανθρακονήματα για όλες τις εποχές (καλοκαίρι/χειμώνα) για πεζοπόρους που αναζητούν πολύ ελαφρούς κορυφαίους στύλους.
Σχεδιασμένο ειδικά για γυναίκες, το Women's Alpine Carbon Cork είναι ένα ελαφρύ και διαχειρίσιμο κοντάρι με φυσική λαβή από φελλό και τη νέα έκδοση του συστήματος προσαρμογής μεγέθους FlickLock® Pro.
• Τηλεσκοπική σκυτάλη 3 τμημάτων
• Σύνθεση από 100% ανθρακονήματα
• Διπλό σύστημα ρύθμισης FlickLock Pro υψηλής αντοχής
• Κατασκευή αλουμινίου του FlickLock Pro, ελαφρύτερο και πιο εύκολο στη χρήση
• Λαβή από φυσικό φελλό με πόμολο διπλής πυκνότητας
• Ιμάντας καρπού Nubuck 360 μοιρών (διώχνει την υγρασία και αναπνέει)
• Εκτεταμένη αντιολισθητική προέκταση αφρού EVA κάτω από τη λαβή
• Συμβουλές Flex Tech για χρήση μύτης από καρβίδιο ή καουτσούκ
• Λεπτά κομμάτια Trekking και συμβατά με πούδρα 100 mm για χειμερινή πούδρα (διατίθεται προαιρετικά)
Ρυθμιζόμενο ύψος: 60-125cm
Πούλησε το ζευγάρι.

196 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | 100% άνθρακας |
| Βάρος | 478 g (ζεύγος) |
| Τομή | ρυθμιζόμενο: 60-125cm |
| Διπλωμένο μήκος | 60 cm |
| Αριθμός κλώνων | 3 |
| σύστημα σύσφιξης | Νέο σχέδιο FlickLock® Pro |
| Λαβή | φελλός με εκτεταμένη επέκταση σε ελαφρύ και σφιχτό αφρό EVA |
| λουρί για το χέρι | Nubuck 360 μοιρών, που απομακρύνει την υγρασία και αναπνέει |
| Σημείο | Εναλλάξιμη μύτη τεχνολογίας καρβιδίου και μύτη τεχνολογίας καουτσούκ |
| Ροδέλα | Trekking λεπτό (για το καλοκαίρι) και συμβατό με πούδρα (πλατύς για ανύψωση στο χιόνι) |
| Αναφορά κατασκευαστή | BD112515 |
Οι γυναικείες πόλοι Alpine Carbon Cork Black Diamond είναι κορυφαίοι τηλεσκοπικοί πόλοι 3 τμημάτων.
Με σύνθεση 100% άνθρακα, είναι ελαφριά και απορροφούν τους κραδασμούς.
Για αυτή τη νέα έκδοση, η σχεδίαση του συστήματος ρύθμισης ύψους ραβδιών έχει βελτιωθεί. Πιο ελαφρύ, είναι επίσης πιο εύκολο στη χρήση.
Το διπλό σύστημα FlickLock Pro (clamshell) προσφέρει μεγάλο πλάτος στη ρύθμιση του μεγέθους του ραβδιού ανάλογα με το προφίλ του εδάφους. Το ανοξείδωτο FlickLock Pro είναι πολύ στιβαρό και ασφαλές, είναι ένα από τα πιο ισχυρά συστήματα ρύθμισης με βέλτιστη δύναμη κλειδώματος.
Αυτοί οι στύλοι έχουν δύο τύπους άκρων, καρβίδιο και καουτσούκ, που προσαρμόζονται ανάλογα με τη φύση των μονοπατιών.
Εξοπλισμένο με άνετες λαβές από φελλό, επενδυμένους και ρυθμιζόμενους ιμάντες και αντιολισθητικές προεκτάσεις αφρού EVA για την αποφυγή ολίσθησης στις πλαγιές, το Alpine Carbon Cork θα αρέσει στους πεζοπόρους για μεγάλες διαδρομές που διαρκούν αρκετές ημέρες!
Το σύστημα προσαρμογής "FlickLock® Pro":
Το σύστημα προσαρμογής μεγέθους FlickLock σχεδιάστηκε με γνώμονα την αποτελεσματικότητα, τη συμπαγή και την ευκολία χρήσης.
Η ρύθμιση FlickLock είναι κορυφαία όσον αφορά το γρήγορο στυλ και την ελαφρότητα.
Επειδή το βουνό απαιτεί αξιόπιστο και ανθεκτικό εξοπλισμό, η τεχνολογία FlickLock προσφέρει ασφαλείς, γρήγορες, απλές ρυθμίσεις και διευκολύνει τις ώρες που περνάτε στο μονοπάτι.
Βασισμένο στο FlickLock®, το FlickLock® Pro φέρνει επανάσταση στο σχεδιασμό του συστήματος προσαρμογής.
Διατηρώντας τα πλεονεκτήματα του FlickLock, το FlickLock Pro προσφέρει σχεδιασμό από ανοξείδωτο χάλυβα που εξοικονομεί χώρο που βελτιώνει δραματικά το επίπεδο ποιότητας, αίσθησης και αντοχής κλειδώματος.
Τα κυριότερα σημεία του συστήματος προσαρμογής FlickLock® Pro είναι:
• Σχεδιασμός που εξοικονομεί χώρο
• Σχέδιο διπλού άξονα για αυξημένη μόχλευση και κλείδωμα
• Μια κατασκευή από ανοξείδωτο χάλυβα υψηλής ποιότητας σχεδιασμένη να διαρκεί

Bâtons de trekking femme
Très beau et très bon matériel, livré rapidement et facilement ! Ma compagne en est ravie !
Parfait
Un service efficace et rapide et un accueil des plus sympathiques. Je recommande leur professionnalisme.