TIKKA RXP (E95 RC / E95 RN)
Ισχυρός, επαναφορτιζόμενος συμπαγής προβολέας πολλαπλών ακτίνων με τεχνολογία REACTIVE LIGHTING για απόδοση
Φωτισμός κατάλληλος για όλες τις καταστάσεις.
Επαναφορτιζόμενη λάμπα (μπαταρία ιόντων λιθίου).
Ισχύς από 7 έως 215 lumens και φωτισμός από 2 έως 110 m.

8 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
| Βάρος | 115 g |
| Εγγύηση | λάμπα: 3 χρόνια / μπαταρία: 1 έτος ή 300 κύκλοι φόρτισης |
| Πιστοποιητικά | CE |
| Χρωματιστά) | κοραλί ή μαύρο |
| τύπος δοκού | ευρύ, μεικτό ή εστιασμένο |
| Μέγιστη ποσότητα φωτός | 215 lumens |
| μέγιστη απόσταση | 110 m |
| Στεγανοποίηση | IP X4 (ανθεκτικό στο νερό) |
| Τεχνολογία | αντιδραστικός φωτισμός ή σταθερός φωτισμός |
| Φαγητό | Επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου 1800 mAh (περιλαμβάνεται) |
| Χρόνος φόρτωσης | 4,5 ώρες |
| Συμβατότητα μπαταρίας | αλκαλικό / λιθίου / επαναφορτιζόμενο Ni-MH χάρη στο κουτί της μπαταρίας (διατίθεται προαιρετικά) |
Η τεχνολογία REACTIVE LIGHTING στην υπηρεσία του συμπαγούς λαμπτήρα αναφοράς TIKKA. Η ισχύς φωτισμού και το σχήμα της δέσμης προσαρμόζονται άμεσα στο περιβάλλον. Η ισχύς φωτισμού είναι βελτιστοποιημένη για να εγγυάται την επιλεγμένη αυτονομία. Οι φαρδιές, μικτές ή εστιασμένες δέσμες καθιστούν δυνατό να επωφεληθείτε από φωτισμό προσαρμοσμένο σε όλες τις καταστάσεις, από την εγγύτητα έως την μακρινή όραση (από 7 έως 215 lumens, από 2 έως 110 μέτρα). Η επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου με τη θύρα USB είναι κατάλληλη για συχνή χρήση.
• Λειτουργία ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ:
Η ισχύς φωτισμού προσαρμόζεται άμεσα χάρη στον αισθητήρα φωτός. Η ισχύς φωτισμού είναι βελτιστοποιημένη για να εγγυάται την επιλεγμένη αυτονομία. Αυτή η αυτόματη διαχείριση σάς επιτρέπει να κρατάτε τα χέρια σας ελεύθερα όσο το δυνατόν περισσότερο.
• Διατίθεται επίσης η λειτουργία σταθερού φωτισμού, που εγγυάται σταθερό φωτισμό που δεν μειώνεται σε όλη την επιλεγμένη αυτονομία.
• Μέγιστη απόδοση φωτός: 215 lumens.
• Διαθέσιμα τρία επίπεδα φωτισμού:
- ΜΕΓΙΣΤΗ ΙΣΧΥ, προτεραιότητα ισχύος,
- ΠΡΟΤΥΠΟ, ισορροπία ισχύος/αυτονομίας,
- ΜΕΓΙΣΤΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ, προτεραιότητα στην αυτονομία.
• Κόκκινος βοηθητικός φωτισμός για διατήρηση της νυχτερινής όρασης (κόκκινο LED).
• Δύο ανεξάρτητοι διακόπτες για απλοποίηση της χρήσης. Το ένα σάς επιτρέπει να επιλέξετε τη λειτουργία φωτισμού (ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΟΣ ΦΩΤΙΣΜΟΣ ή ΣΥΝΕΧΗΣ ΦΩΤΙΣΜΟΣ), το άλλο να επιλέξετε από τρία επίπεδα φωτισμού. Λειτουργία κλειδώματος για αποφυγή τυχαίας ανάφλεξης κατά τη μεταφορά/αποθήκευση.
• Επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου 1800mAh:
- γενική φόρτιση μέσω της υποδοχής micro USB,
- Ένδειξη φόρτισης/εκφόρτισης,
- αποτελεσματικό σε χαμηλές θερμοκρασίες,
- Αντικαθίσταται από κουτί μπαταρίας για χρήση εν κινήσει.
•Άνετο και εύκολο στη ρύθμιση κεφαλόδεσμο. Κατασκευή δύο τεμαχίων στο πίσω μέρος του κεφαλιού για εξαιρετική στήριξη κατά τη διάρκεια δυναμικών δραστηριοτήτων.
•Προσαρμόσιμη αυτονομία με το λογισμικό OS by Petzl, με δυνατότητα λήψης δωρεάν στη διεύθυνση www.petzl.com/OS.
• Απόδοση φωτισμού:
Super!
La lampe est performante, et le service rapide.
Utilisation sur la GTJ200
J'ai utilisé cette lampe sur la GTJ200. Très légère et réglage simple, elle est très agréable à utiliser. La variation automatique de l'intensité est très agréable, notamment en groupe et dans les montées. Livraison comme toujours très rapide. Bonne autonomie, pas eut besoin d'utiliser la batterie de rechange.
nathalie
Lampe puissante. agréable. très bonne autonomie. couleur trop claire pour doigts sales.... envoi très rapide. prix intéressant.
Frontale pour trail/entrainement nocturne
Lampe frontale très facile d'utilisation (malgré les différents modes) et très agréable (avec son bandeau réglable)
Utilisation en entrainement (hiver) et en trail nocturne, c'est top. Bonne autonomie.
Achat sur MGAffaire au top ! prix et rapidité d'envoi sont de gros atouts.
frontale rxp
Tres agreable en trail nocturne. Plusieurs mode tres pratique pour eclairer différemment en montee et en descente. Tres bonne puissance permettant de courir a fond (~20km/h) en descente en toute sécurité.