TIKKA RXP (E95 RC / E95 RN)
Potent far compacte recarregable, multifeix i amb tecnologia REACTIVE LIGHTING per al rendiment
Il·luminació apta per a totes les situacions.
Làmpada recarregable (bateria de ions de liti).
Potència de 7 a 215 lúmens i il·luminació de 2 a 110m.

8 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Pes | 115 g |
| Garantia | llum: 3 anys / bateria: 1 any o 300 cicles de càrrega |
| Certificats | CE |
| colors) | corall o negre |
| tipus de feix | ample, mixt o enfocat |
| Quantitat màxima de llum | 215 lúmens |
| distància màxima | 110 m |
| Impermeabilització | IP X4 (resistent a l'aigua) |
| Tecnologia | il·luminació reactiva o il·luminació constant |
| Menjar | Bateria recarregable d'ions de liti de 1800 mAh (inclosa) |
| Temps de càrrega | 4,5 hores |
| Compatibilitat de bateria | alcalí / liti / Ni-MH recarregable gràcies a la caixa de bateries (disponible com a opció) |
Tecnologia REACTIVE LIGHTING al servei del llum compacte de referència TIKKA. La potència d'il·luminació i la forma del feix s'adapten instantàniament a l'entorn. La potència d'il·luminació està optimitzada per garantir l'autonomia escollida. Els feixos amples, mixtos o enfocats permeten beneficiar-se d'una il·luminació adaptada a totes les situacions, des de la visió de proximitat fins a la visió llunyana (de 7 a 215 lúmens, de 2 a 110 metres). La bateria recarregable d'ions de liti amb el seu port USB és adequada per a un ús freqüent.
• Mode d'il·luminació REACTIVA:
La potència de la il·luminació s'adapta a l'instant gràcies al sensor de llum. La potència d'il·luminació està optimitzada per garantir l'autonomia escollida. Aquesta gestió automàtica us permet mantenir les mans lliures tant com sigui possible.
• També disponible el mode d'il·luminació constant, garantint una il·luminació estable que no disminueix al llarg de l'autonomia escollida.
• Sortida de llum màxima: 215 lúmens.
• Tres nivells d'il·luminació disponibles:
- POTÈNCIA MÀXIMA, prioritat de potència,
- ESTÀNDARD, equilibri potència/autonomia,
- MÀXIMA AUTONOMIA, prioritat a l'autonomia.
• Il·luminació auxiliar vermella per preservar la visió nocturna (LED vermell).
• Dos interruptors independents per simplificar l'ús. Una permet escollir el mode d'il·luminació (IL·LUMINACIÓ REACTIVA o IL·LUMINACIÓ CONSTANT), l'altra escollir entre tres nivells d'il·luminació; Funció de bloqueig per evitar l'encesa accidental durant el transport/emmagatzematge.
• Bateria recarregable de ions de liti de 1800 mAh:
- càrrega universal mitjançant la presa micro USB,
- indicador de càrrega/descàrrega,
- efectiu a baixes temperatures,
- substituïble per una caixa de bateries per a ús durant la marxa.
•Diadema còmoda i fàcil d'ajustar. Construcció de dues peces a la part posterior del cap per a un excel·lent suport durant les activitats dinàmiques.
•Autonomia personalitzable amb el programari OS by Petzl, que es pot descarregar gratuïtament a www.petzl.com/OS.
• Rendiment de la il·luminació:
Super!
La lampe est performante, et le service rapide.
Utilisation sur la GTJ200
J'ai utilisé cette lampe sur la GTJ200. Très légère et réglage simple, elle est très agréable à utiliser. La variation automatique de l'intensité est très agréable, notamment en groupe et dans les montées. Livraison comme toujours très rapide. Bonne autonomie, pas eut besoin d'utiliser la batterie de rechange.
nathalie
Lampe puissante. agréable. très bonne autonomie. couleur trop claire pour doigts sales.... envoi très rapide. prix intéressant.
Frontale pour trail/entrainement nocturne
Lampe frontale très facile d'utilisation (malgré les différents modes) et très agréable (avec son bandeau réglable)
Utilisation en entrainement (hiver) et en trail nocturne, c'est top. Bonne autonomie.
Achat sur MGAffaire au top ! prix et rapidité d'envoi sont de gros atouts.
frontale rxp
Tres agreable en trail nocturne. Plusieurs mode tres pratique pour eclairer différemment en montee et en descente. Tres bonne puissance permettant de courir a fond (~20km/h) en descente en toute sécurité.