Trail Sport 3 Black Diamond trekkingstave - Trail-serien
Trail Sport 3 er meget robuste 3-sektions teleskopstænger af aluminium.
Justeringen af u200bu200bstokkens højde fra 63,5 cm til 140 cm udføres nemt med FlickLock ventil.
• Slidstærk 3-sektions teleskopstang
• Pålideligt dobbelt FlickLock-justeringssystem
• Komfortabel og justerbar Vari-width håndledsrem
• Gummihåndtag med ventilationskanaler for bedre åndbarhed
• Gummiforlængelse under håndtaget for at forbedre grebet på skråninger
• Lange Flex-punkter for meget godt greb
• Tynde Trekking-pucke og kompatible med Powder Basket-snepucke (fås som ekstraudstyr)
Højdejusterbar: 63,5-140cm
Fås i 2 farver: Kingfisher / Valnød![]()
Har solgt parret

389 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 612g (par) |
| Skære | justerbar: 63,5-140cm |
| Foldet længde | 63.5 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock dobbelt |
| Håndtere | rillet gummi med gummiforlænger under håndtaget |
| håndrem | Vari-width nylon |
| Punkt | Lang Flex spids |
| Vaskemaskine | Trekking skiver |
| Fabrikantens reference | BD112225 |
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Black Diamond Trail Sport 3
I picked up the package. Goods in accordance with the order. I can recommend the seller.