Ekspedition 3 skistave Black Diamond Touring / Skiturstænger
3-sektion teleskopstang i aluminium til alle årstider, anbefales til langrend og snesko.
Udstyret med to FlickLock justeringssystemer for maksimal justerbarhed og optimal kompaktitet.
• Robust 3-delt aluminiumsstang (18 / 16 / 14 mm sektioner)
• Komfortabelt fire sæsons håndtag
• Skumforlænger og plukkespids til håndtering af skospænder og hælløft
• Justerbar håndledsrem for ergonomisk komfort med eller uden handsker
• Dual FlickLock justeringssystem
• Brede 100 mm Powder Baskets skiver for meget godt greb
Fås i 2 størrelser: 57-125 cm / 62-140 cm
Sælges som et par med et ekstra par trekking skiver

374 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | par: [57-125 cm] 520 g |
| Skære | justerbar: 57-125cm / 62-140cm |
| Foldet længde | [57-125 cm] 38 cm / [62-140 cm] 40 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock dobbelt |
| Håndtere | komfortabelt håndtag med skumforlænger |
| Vaskemaskine | Pulverkurve 100 mm pucke + Trekking pucke |
| Fabrikantens reference | BD111545 |
Nyt udseende af Expedition 3 for 2017-2018: metallisk grå øvre tråd, 2 sorte nedre tråde og blå FlickLock-justering.
Expedition 3 skistave Black Diamond stænger er meget alsidige stænger, der kan bruges på alle årstider.
Udstyret med det dobbelte FlickLock-system justeres højden på pinden optimalt, og den er meget kompakt, når den er foldet (58 cm for 57-125 cm versionen).
Funktioner som grebet med skumforlængelse og Powder Baskets-pukkene gør den til en ideel stang til skiture og snesko.
Et andet sæt pucke leveres til trekking uden for vinteren.
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Satisfaite
Achetés pour un cadeau, la commande a bien été prise en charge et la livraison a été rapide ! Je suis satisfaite
Satisfaite
Je les ai pris pour un cadeau, satisfaite de la prise ne charge de ma commande, du contact avec le service client et de l'expédition efficace !
Mr
Batons tres bien concus pour le ski rando; j'apprecie particulierement la poignee ergonomique en mousse pour les montees et la robustesse pour la descente.
Parfait
Je les ai pris pour mes sorties splitboard.
C'est parfait
Parfait
Très bien conseillée. Devant la multitude des produits, toujours intéressant d'avoir l'avis d'un professionnel. Livraison rapide. Très bon produit. Tout est parfait!
Commande rapide
Livraison très rapide, bâtons bien emballés. Produit conforme à la commande. Bref je recommande ce site.
Très bien
Nous utilisons ces bâtons à titre professionnel. Ils sont un excellent compromis entre solidité, facilité d'utilisation et reglage de la longueur et des dragonnes et aussi le prix.
Pour la livraison et le délai tout s'est bien passé. Pas de mauvaise surprise.
Bonnes balades à tous à skis ou à pieds.