Sort diamant ski skifastk
TOURSERIE - SKISTAVER - NY MODEL
Lys, resistent og funktionel, Black Diamond Expedition Sticks er designet til turnering af skiture på daglig basis.
FLAP Flicklock Justeringssystem giver dig mulighed for at justere højden på pinden med pålidelig stramning.
Du vil sætte pris på PH3 -skruetrækkerspidsen integreret i strengen til reparationer i marken om nødvendigt.
Brug pommel med lige kanter til at skrabe isen og sne akkumuleret på ski.
De stropper, der er fastgjort af en Larks hovedknude, er lette at fjerne.
• 2 -straffeteleskopisk stick (Ø 18 | 16 mm)
• Robust pind med aluminiumskonstruktion
• Håndter med en EVA -skumudvidelse
• Pommel med lige kanter for at skrabe sneen akkumuleret på ski
• Tekstureret gummi -hængslet tip på håndtaget for let at justere fastgørelserne
• Pålideligt og hurtigt flicklock -justeringssystem (PH3 -skruetrækkerspids integreret i den nedre streng)
• Crottal tip til at håndtere sko og klimakssko
• Dragonnered fastgjort af en larkknot, let at løsne
• Brede 100 mm Powder Baskets skiver for meget godt greb
Kompatibel med hakkede 3/4 skiver (valgfrit, klik her)
Fås i 2 størrelser (justerbar): 100-140 cm / 105-155 cm
Couleur: Desert Sky
Har solgt parret

1000 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen:
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 528 g [100-140 cm] / 532 g [105-155 cm] |
| Skære | Justerbar: 100-140 cm / 110-155 cm |
| Foldet længde | 90 cm [100-140 cm] / 105 cm [105-155 cm] |
| Antal tråde | 2 |
| spændesystem | FlickLock® |
| Håndtere | Komfortabelt skumhåndtag med en EVA Foam Grip Extension |
| Vaskemaskine | Pulverkurve pucke 100 mm |
| Fabrikantens reference | BD111614 |
Bantes skibutikker Black Diamond Ski Sticks er meget alsidige pinde, der kan bruges i alle sæsoner.
Meget pålidelig og holdbar, de er udstyret med flicklock -ventiljusteringssystemet.
Funktioner som håndtaget med skumforlængelse og pulver -sneakers gør det perfekte pinde til vandreture og snesko.
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Powder Basket pucke: