Flaske/skruetrækker Stick Lacal
Skiløbsområde
Fransk designet, vælg modstandsdygtige og holdbare stænger til dine skiture eller snesko-eskapader.
Du vil sætte pris på det meget lange 43 cm skumhåndtag, der gør det nemmere at navigere på skråninger.
Pindene er udstyret med et innovativt håndtag, som efter ønske inkluderer et rum til at rumme et hætteglas eller en skruetrækker til justering af fastgørelseselementerne (flade bits, Philips, Torx 10 og Torx 20).
• Enkeltstrengede stænger: 115 til 140 cm
• Robuste og holdbare T6 aluminiumsstænger
• Innovativt håndtag med plads til hætteglas eller skruetrækker
• Langt EVA-skumhåndtag, let, ultrakomfortabelt og giver adskillige gribemuligheder
• Justerbar og åndbar håndledsrem
• Lang spids i Tungsten Carbide
• Brede skiver til vinter
Fås i 6 størrelser: 115 cm / 120 cm / 125 cm / 130 cm / 135 cm / 140 cm
Vintervandrestave udviklet i Frankrig i Grenoble af Pascal Guidetti, kendt opfinder af teknisk udendørsudstyr

5998 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen:
| Materiale | aluminium 7075 T6 |
| Vægt | 484-534 g pr. par |
| Skære | 115 til 140 cm |
| Antal tråde | 1 |
| Strand diameter | 18 mm |
| Håndtere | langt EVA-skum |
| håndrem | åndbar og justerbar |
| Punkt | lang wolframcarbidspids |
| Vaskemaskine | vinter |
| Fabrikantens reference | FK-07-315 / FK-07-115 |
Udskiftning af skruetrækkere:
1 - Skru stempelstangen af over håndtaget
2 - Lås plastikknappen op en kvart omgang for at skifte skruetrækkerne
Teknologier:
• 43 cm langt “Long Grip” skumhåndtag
• Skruetrækkersystemteknologi med skruetrækkere integreret i håndtaget
• Lang wolframcarbidspids specifik til vintervandring - Størrelse Tip