
Monofilament aluminiumsstang udstyret med et langt skumhåndtag for et bedre greb uanset hældning eller terræn.
Pind lavet i Frankrig i Grenoble.
2 års garanti.
Sælges som par med en 90 mm skive til hver pind


112 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | Ultra Tech 7075 aluminium |
| Vægt | 217 - 265 g |
| Skære | 110 cm / 115 cm / 120 cm / 125 cm / 130 cm / 135 cm |
| Antal tråde | 1 |
| Strand diameter | 16 |
| Håndtere | langt skum |
| håndrem | bred justerbar |
| Punkt | konisk med wolframspids |
| Vaskemaskine | 90 mm |
SERAK er en enkeltstrenget ultrateknologisk 7075 aluminiumsstang, der kombinerer stivhed og lethed. Dens lange skumhåndtag giver godt greb og den nødvendige støtte på skråninger. Derudover er den udstyret med en stor 90 mm skive til at bruge den under dine vintervandringer.
Det lange skumhåndtag:
Det 36 cm skum langs røret giver dig sikkerhed og godt greb, når du kører på skråninger på stejle skråninger.

Hjælp til at vælge størrelse på stængerne:
très bon produit
Livraison rapide emballage soigné
Frais de livraison très raisonnables
Excellent produit
Livraison rapide emballage soigné
Frais de livraison très raisonnables
Produit reçu en excellente condition