Bastons d'esquí Carbon Compactor Black Diamond
SÈRIE TOURING - NOU MODEL
Els Carbon Compactor Black Diamond són bastons lleugers de fibra de carboni per esquí de muntanya, splitboard i senderisme a l'hivern.
Amb la tecnologia de desplegament Z-Pole, són ultracompactes quan es pleguen.
• Nou disseny d'anell taronja
• Nova mida disponible: 135 cm
• Pal molt compacte (només 42 cm plegat - mida 120 cm)
• Pal de 3 capes de fibra de carboni de 18 mm amb con d'alliberament ràpid
• Empunyadura Touring lleugera amb extensió integrada i interior acanalat
• Corretja de canell de turisme amb corretges lleugeres i sivella de plàstic amb bloqueig d'escala
• Extensió d'adherència de goma integrada
• Nous discos amples de cistelles compactes de pols de 100 mm per a una molt bona adherència
Disponible en 5 mides: 115cm / 120cm / 125cm / 130cm / 135cm
Es ven com un parell amb una rentadora gran per a cada pal
Ideal per esquí de muntanya, splitboard i raquetes de neu

992 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | 100% carboni |
| Pes | 508 g [120 cm] |
| Tallar | 115 cm / 120 cm / 125 cm / 130 cm / 135 cm |
| Longitud plegada | 42 cm [120 cm] |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | Sistema de desplegament ràpid Z-Pole |
| Gestionar | Mànec Touring Series amb interior acanalat per a més lleugeresa + extensió de goma |
| Rentadora | nous discos Compact Powder Baskets amb una presa de dues seccions i un clip de secció |
| Referència del fabricant | BD111580 |
El Carbon Compactor Black Diamond és un pal lleuger 100% de fibra de carboni.
Dissenyat per a esports d'hivern amb mànec i corretja Touring, extensió de goma sota el mànec i rentadora de 100 mm d'ample, també es pot utilitzar la resta de l'any.
Equipat amb la tecnologia Z-Pole, aquest pal ofereix un desplegament ràpid i un emmagatzematge molt compacte un cop plegat (fàcil emmagatzematge en una bossa per exemple).
El sistema de desplegament ràpid Z-Pole:
La tecnologia de desplegament de cons està inspirada en el coneixement de Black Diamond en sondes d'allaus, és un component essencial de la robustesa, l'estabilitat i la velocitat de desplegament dels pals Z-Pole.
Només cal agafar el mànec i l'extrem superior del pal i, a continuació, estireu-los cadascun en direcció oposada. El pal encaixa al seu lloc i es bloqueja.
Cada con de desplegament ràpid s'utilitza per guiar i posicionar un fil del pal i després per assegurar la unió quan el pal està bloquejat.
Les tapes protectores suaus cobreixen el cable central de Kevlar del pal quan es pleguen.
El sistema de desplegament ràpid Z-Pole té tres elements únics:
• Un cable/cable intern invisible
• Un simple polsador per plegar el fil
• Desplegament ràpid del con en un sol pas

Els discos Compactor Ski Basket: