B010032
Bețe Alpine Ergo Trekking Black Diamond
Bețe pentru toate anotimpurile destinate drumețiilor vara sau schiurilor de tură iarna.
Alpine Ergo este fabricat din carbon și aluminiu, iar mânerul din plută naturală este înclinat la 15 grade. Cele două caracteristici principale ale sale îl fac un stick deosebit de confortabil, ușor și rigid.
Sistemul FlickLock® Pro permite reglarea cu fiabilitate ridicată.
• Baston telescopic cu 3 secțiuni
• Secțiuni inferioare și medii din 100% fibră de carbon (ușoare și anti-vibrații)
• Șuvițe superioare din aluminiu pentru rezistență
• Mâner din plută naturală cu buton bi-densitate pentru evacuarea umezelii prin capilaritate
• Mânerul este poziționat ideal pentru confort datorită înclinării sale de 15 grade
• Curea de mână căptușită la 360 de grade
• Extensie din spumă anti-alunecare sub mâner
• Sistem dublu de reglare FlickLock Pro de înaltă rezistență
• Vârfuri interschimbabile din carbură Flex Tech
• Pucuri de trekking
Inaltime reglabila: 100-130 cm
A vândut perechea.

8 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | 100% carbon (toroane inferioare și medii / 100% aluminiu (torține superioare) |
| Greutate | 515 g (pereche) |
| A tăia | reglabil: 110-130 cm |
| Lungime pliată | 75 cm |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | FlickLock® Pro |
| Mâner | unghi ergonomic de 15° / plută respirabilă cu extensie ușoară și aderență din spumă EVA |
| curea de mână | chingă căptușită la 360 de grade |
| Punct | vârf interschimbabil din carbură Tech |
| Mașină de spălat | subțire Trekking |
Stalpii Alpine Ergo Black Diamond au fost proiectați pentru a oferi mersului un confort optim:
- o compozitie de aluminiu si carbon pentru a obtine avantajul fiecaruia dintre materiale. Carbonul îi conferă lejeritate și evită vibrațiile, aluminiul pentru secțiunea superioară face stick-ul mai robust
- un maner inclinat la 15°, aceasta caracteristica este deosebit de interesanta deoarece permite pozitionarea ideala a incheieturii si deci mai relaxata. Acest unghi îmbunătățește eficiența împingărilor pe terenuri denivelate.
- un maner din pluta naturala, foarte confortabil si respirabil
- o extensie din spuma antiderapante pentru o prindere mai mica a stalpului pe pante
- o curea captusita pentru incheietura mainii
Alpine Ergo va seduce drumeții care caută un baston de drumeție cu un finisaj excelent!
Sistemul de reglare „FlickLock® Pro”:
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.
Bazat pe FlickLock®, FlickLock® Pro revoluționează designul sistemului de reglare.
În timp ce păstrează beneficiile FlickLock, FlickLock Pro oferă un design din oțel inoxidabil care economisește spațiu, care îmbunătățește dramatic nivelul de calitate, senzație și rezistență a blocării.
Cele mai importante caracteristici ale sistemului de reglare FlickLock® Pro sunt:
• Un design care economisește spațiu
• Un design cu axă dublă pentru pârghie și blocare sporite
• O construcție din oțel inoxidabil de înaltă calitate concepută pentru a dura
