B010628
Bețe de trekking Alpine Carbon Cork Whippet Ready Black Diamond - Seria de bețe de trekking alpin
Alpine Carbon Cork WR sunt stâlpi high-end, pentru orice vreme, 100% carbon și echipați cu mânere specifice „Accessory Ready” pentru atașarea unui adaptor universal pentru o cameră sau un vârf Whippet.
• Baston telescopic cu 3 secțiuni
• Compozitie 100% fibra de carbon
• Mâner gata pentru accesorii
• Sistem dublu de reglare FlickLock Pro de înaltă rezistență
• Construcția din aluminiu a FlickLock Pro, mai ușoară și mai ușor de utilizat
• Mâner din plută naturală cu buton bi-densitate
• Curea de mână căptușită cu lățime variată mai sigură și mai ușor de gestionat (elimină umezeala și respirabilă)
• Extensie extinsă din spumă EVA anti-alunecare sub mâner
• Sfaturi Flex Tech pentru utilizarea vârfurilor din carbură sau cauciuc
• Pucuri subțiri de trekking de 38 mm și compatibile cu pucuri de 100 mm Powder pentru pudra de iarnă (disponibile ca opțiune)
Inaltime reglabila: 61-130 cm
A vândut perechea
Belețe pentru drumeții care caută bețe high-end și care apreciază mânerul multifuncțional

191 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | 100% carbon |
| Greutate | 500g (pereche) |
| A tăia | reglabil: 61-130cm |
| Lungime pliată | 63 cm |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | Design nou FlickLock® Pro |
| Mâner | plută cu extensie extinsă din spumă EVA ușoară și aderență |
| curea de mână | curea de mână căptușită, care elimină umezeala și respirabilă |
| Punct | Vârf tehnic din carbură interschimbabil și vârf tehnic din cauciuc |
| Mașină de spălat | Trekking subțire (pentru vară) și compatibil cu pulbere (larg pentru ridicare pe zăpadă) |
| Referinta producatorului | BD112223 |
Accesorii compatibile cu mânerul Whippet Ready:
Mânerul Whippet Ready al stâlpilor Alpine Carbon Cork WR este compatibil cu următoarele accesorii Black Diamond:
- adaptorul Universal ¼-20 care vă permite să atașați o cameră sau orice alt dispozitiv
- Vârful Whippet
- Vârful Alpin Whippet
- accesoriul Distance UL Shelter care va permite sa inlocuiti stalpii cortului cu stalpi
Sistemul de reglare „FlickLock® Pro”:
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.
Bazat pe FlickLock®, FlickLock® Pro revoluționează designul sistemului de reglare.
În timp ce păstrează beneficiile FlickLock, FlickLock Pro oferă un design din oțel inoxidabil care economisește spațiu, care îmbunătățește dramatic nivelul de calitate, senzație și rezistență a blocării.
Cele mai importante caracteristici ale sistemului de reglare FlickLock® Pro sunt:
• Un design care economisește spațiu
• Un design cu axă dublă pentru pârghie și blocare sporite
• O construcție din oțel inoxidabil de înaltă calitate concepută pentru a dura

Sfaturi interschimbabile „Tech Tips With Wavelock”:
- Varfuri interschimbabile din carbură Tech pentru aderență mai bună pe gheață și alte suprafețe dure
- Tepi Rubber Tech, nemarcabile, cu zgomot redus, care nu deteriorează traseele sau stânca și care oferă o aderență excelentă