B010628
Bastons de trekking Alpine Carbon Cork Whippet Ready Black Diamond - Sèrie de bastons de trekking alpin
Els Alpine Carbon Cork WR són pals de gamma alta, per a tot temps, 100% carboni i equipats amb agafadors específics "Accessory Ready" per connectar un adaptador universal per a una càmera o un pic Whippet.
• Baston telescòpic de 3 seccions
• Composició en 100% fibra de carboni
• Mànec preparat per a accessoris
• Sistema d'ajust FlickLock Pro doble d'alta resistència
• Construcció d'alumini del FlickLock Pro, més lleuger i fàcil d'utilitzar
• Mànec de suro natural amb pom bi-densitat
• Corretja de canell amb folre d'amplada variable més segura i manejable (absorbeix la humitat i transpirable)
• Extensió d'escuma EVA antilliscant estesa sota el mànec
• Consells Flex Tech per utilitzar puntes de carbur o de goma
• Discos de trekking prims de 38 mm i compatibles amb discos de pols de 100 mm per a pols d'hivern (disponible com a opció)
Altura regulable: 61-130cm
Vengut el parell
Bastons per a excursionistes que busquen bastons de gamma alta i que aprecien el mànec multifunció

191 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | 100% carboni |
| Pes | 500 g (par) |
| Tallar | ajustable: 61-130cm |
| Longitud plegada | 63 cm |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | Nou disseny de FlickLock® Pro |
| Gestionar | suro amb extensió estesa en escuma EVA lleugera i adherent |
| corretja de mà | Corretja de canell folrada, que absorbeix la humitat i transpirable d'amplada variable |
| Punt | Punta de tecnologia de carbur intercanviable i punta de tecnologia de goma |
| Rentadora | Trekking Slim (per a l'estiu) i compatible amb Pols (ample per a elevació a la neu) |
| Referència del fabricant | BD112223 |
Accessoris compatibles amb el mànec Whippet Ready:
L'adherència Whippet Ready dels pals Alpine Carbon Cork WR és compatible amb els següents accessoris de Black Diamond:
- l'adaptador universal ¼-20 que us permet connectar una càmera o qualsevol altre dispositiu
- Cim Whippet
- Cim del Whippet alpí
- l'accessori Distance UL Shelter que permet substituir els pals de la tenda per pals
El sistema d'ajust "FlickLock® Pro":
El sistema d'ajust de mida FlickLock es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores dedicades a la ruta.
Basat en el FlickLock®, el FlickLock® Pro revoluciona el disseny del sistema d'ajust.
Tot i que conserva els avantatges de FlickLock, el FlickLock Pro ofereix un disseny d'acer inoxidable que estalvia espai que millora dràsticament el nivell de qualitat, sensació i resistència del bloqueig.
Els aspectes més destacats del sistema d'ajust FlickLock® Pro són:
• Un disseny que estalvia espai
• Un disseny de doble eix per augmentar la palanca i el bloqueig
• Una construcció d'acer inoxidable d'alta qualitat dissenyada per durar

Els consells intercanviables "Tech Tips With Wavelock":
- Puntas Tech de carbur intercanviable per a una millor adherència al gel i altres superfícies dures
- Punxes Rubber Tech, que no marquen, amb soroll reduït, que no danyin els senders ni la roca i que ofereixen una excel·lent adherència