Bețe de drumeție pentru femei Trail Black Diamond
SERIA TRAIL - MODEL NOU (curele noi Solution și extensie sub mâner)
Basti pentru toate anotimpurile (vara/iarna) destinati drumetiei scurte sau lungi, rachetelor de zapada si schi fond.
Bastonul de trekking Trail pentru femei este un beton versatil care oferă un echilibru excelent între preț, funcții și confort.
• Special conceput pentru femei (reglabil până la 125 cm)
• Model de referință la Black Diamond
• Baston telescopic cu 3 secțiuni
• Curea de mână căptușită Soluție mai ușor de gestionat și pentru mai multă siguranță
• Buton de prindere bi-densitate
• Extensia extinsă de spumă previne alunecarea
• Sistem de reglare dual FlickLock
• Varfuri interschimbabile Tech din carbură și cauciuc (cauciuc disponibil opțional)
• Șaibe de trekking subțiri de 38 mm
• Pute de zapada praf de 100 mm oferite pentru zapada praf de iarna
Inaltime reglabila: 62-125cm
Disponible en 2 couleurs: Alpine Lake / Cherrywood
A vândut perechea![]()

589 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu |
| Greutate | 480g (pereche) |
| A tăia | reglabil: 62-125cm |
| Lungime pliată | 62 cm |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | FlickLock |
| Mâner | Buton de prindere bi-densitate cu extensie extinsă |
| curea de mână | Curea căptușită cu soluție |
| Punct | Vârfuri de carbură interschimbabile Tech |
| Mașină de spălat | Pucuri de trekking subțiri de 38 mm și compatibile cu pucuri mari cu pulbere de 100 mm pentru plutire pe zăpadă |
| Referinta producatorului | BD112508 |
Beței de trekking Trail pentru femei Black Diamond sunt bețe foarte versatile care pot fi folosite în toate anotimpurile.
Pentru drumeții de o zi sau expediții lungi la munte, Women's Trail Black Diamond sunt stâlpi tehnici și durabili. Mânerul de cauciuc mai moale actualizat mărește confortul, iar noua curea de mână Solution (inspirată de tehnologia noastră de ham) a fost mărită pentru o mai bună manevrabilitate pe pante abrupte și pentru o mai bună siguranță în jurul încheieturii mâinii.
Extensia de spuma foarte placuta previne alunecarea.
Sistemul dublu de reglare FlickLock oferă o reglare eficientă la îndemâna dumneavoastră, în funcție de teren. Are vârfuri Tech interschimbabile din carbură sau cauciuc (vârfuri din cauciuc disponibile opțional).
Sistemul de reglare „FlickLock” (supapă):
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.
Bâtons de randonnée
Bâtons correspondant parfaitement à mes attentes : légers, réglables très facilement, prise en mains agréable. l'extension en mousse permet une prise en main adaptée à tous types de terrain.
Ils correspondent parfaitement à la description. Je suis très satisfaite ! De plus la réduction accordée 2 ans auparavant était encore valable !
Bravo
Bâtons parfaitement adaptés à l'usage prévu grâce aux excellents et habituels conseils fournis par Mickaël.
Comme à chaque fois, Mickaël est extrêmement aimable et très serviable. Toujours prêt à fournir les bons conseils et, vu sa connaissance des produits distribués, il sait aider à choisir le bon produit. Cerise sur le gâteau, une compétence dans ce domaine.
Merci Mickaël