Kvinders Trail Black Diamond Vandrestave til kvinder
TRAIL SERIES - NY MODEL (nye Solution stropper og forlængelse under håndtaget)
Helårsstænger (sommer/vinter) beregnet til korte eller lange vandreture, snesko og langrend.
Women's Trail Trekking Pole er en alsidig stang, der tilbyder en fremragende balance mellem pris, funktion og komfort.
• Specielt designet til kvinder (justerbar op til 125 cm)
• Referencemodel hos Black Diamond
• 3-delt teleskopstav
• Polstret håndledsrem Mere overskuelig løsning og for mere sikkerhed
• Bi-density greb knap
• Forlænget skumforlængelse forhindrer glidning
• Dual FlickLock justeringssystem
• Udskiftelige tekniske spidser i hårdmetal og gummi (gummi fås som ekstraudstyr)
• 38 mm tynde trekkingskiver
• Pulver 100 mm snepucke tilbydes til vinter puddersne
Justerbar højde: 62-125cm
Disponible en 2 couleurs: Alpine Lake / Cherrywood
Har solgt parret![]()

589 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 480 g (par) |
| Skære | justerbar: 62-125cm |
| Foldet længde | 62 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock |
| Håndtere | bi-density greb knop med forlænget forlængelse |
| håndrem | Solution polstret rem |
| Punkt | Tekniske udskiftelige hårdmetalspidser |
| Vaskemaskine | 38 mm tynde trekkingpucke og kompatible med store 100 mm pulverpucke til flotation i sneen |
| Fabrikantens reference | BD112508 |
Women's Trail Trekking Poles Black Diamond stænger er meget alsidige stænger, der kan bruges på alle årstider.
Til dagsvandringer eller lange bjergekspeditioner er Women's Trail Black Diamond tekniske og holdbare stænger. Det opdaterede blødere gummigreb øger komforten, og den nye Solution Wrist Strap (inspireret af vores seleteknologi) er blevet forstørret for bedre manøvredygtighed på stejle skråninger og for bedre sikkerhed omkring håndleddet.
Den meget behagelige skumforlængelse forhindrer glidning.
Det dobbelte FlickLock-justeringssystem giver effektiv justering lige ved hånden afhængigt af terrænet. Den har udskiftelige Tech-spidser i hårdmetal eller gummi (gummispidser fås som ekstraudstyr).
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Bâtons de randonnée
Bâtons correspondant parfaitement à mes attentes : légers, réglables très facilement, prise en mains agréable. l'extension en mousse permet une prise en main adaptée à tous types de terrain.
Ils correspondent parfaitement à la description. Je suis très satisfaite ! De plus la réduction accordée 2 ans auparavant était encore valable !
Bravo
Bâtons parfaitement adaptés à l'usage prévu grâce aux excellents et habituels conseils fournis par Mickaël.
Comme à chaque fois, Mickaël est extrêmement aimable et très serviable. Toujours prêt à fournir les bons conseils et, vu sa connaissance des produits distribués, il sait aider à choisir le bon produit. Cerise sur le gâteau, une compétence dans ce domaine.
Merci Mickaël