G010158
MODEL 2019
Bastioane automate de trekking Autolight 140 PAM
Stâlpi din aluminiu cu 3 secțiuni echipați cu sistemul automat brevetat Guidetti pentru reglarea înălțimii stâlpului și sistemul Easy Lock pe secțiunea inferioară. Acest model este echipat cu un nou all-terrain damped toe (PAM) și două perechi de pucuri Modul H vară/iarnă cu înălțime variabilă în raport cu solul.
• Baston telescopic cu 3 secțiuni
• Ultra Tech 7075 T6 aluminiu (robust)
• Sistem de reglare Easy Lock (fiabil și durabil)
• Mâner din plastic P6
• Curea de confort reglabilă
• Deget amortizat (PAM) pentru a absorbi socurile in contact cu solul
• Pucuri subțiri pentru trekking și pucuri largi pentru pudra de iarnă
Stick fabricat in Franta la Grenoble.
Garantie pe viata.
Se vinde perechea cu 2 perechi de saibe (una de vara, una de iarna de 90 mm)
Stâlpi destinati drumețiilor pe distanțe scurte sau lungi, plimbărilor cu rachete de zăpadă...



-1 Obiect Produse
Acest produs nu mai este în stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu Ultra Tech 7075 (T6) |
| Greutate | 307 g |
| A tăia | reglabil 70-135 cm (max) |
| Lungime pliată | 70 cm |
| Numărul de fire | 3 |
| sistem de prindere | automat + Easy Lock |
| Diametrul firului | 16 / 14 / 12 |
| Mâner | plastic automat P6 |
| curea de mână | confort |
| Punct | conic cu vârf de wolfram |
| Plută | cauciuc |
| Mașină de spălat | Modul H 50 mm (vara) / Modul H 90 mm (iarna) |
| Talie | R10713 |

Équipé du système automatique breveté Guidetti révolutionnaire et du système Easy Lock sur le brin inférieur, les passionnés de randonnée apprécieront l’AUTOLIGHT 140 pour son réglage facile en un coup de pouce et sa compacité.
Sistemul automat Guidetti:
O reglare automată a înălțimii stick-ului care se face prin simpla apăsare a butonului situat pe mâner.
Sistemul face posibilă modificarea automată a înălțimii bastonului în timpul cursului.
Nu este nevoie de ajustări complexe sau mâneci lungi din spumă pentru traversări pe pante.
- Mâner A.S.I GRIP 16
Pentru a debloca sistemul automat, sistemul „A.S.I. Grip 16” (Automatic System Incorporated Grip 16) este echipat cu un buton de declanșare cu efect de braț de pârghie pentru a multiplica forța degetului mare și un zăvor de siguranță pentru a menține stick-ul în poziția sa odată ce înălțimea a fost reglată. Prin urmare, este foarte ușor să reglați înălțimea bastonului în timpul traversărilor pe pante, pentru a vă adapta pantei fără a lua mâna de pe mâner.

- Blocare două discuri
Sistemul automat GUIDETTI functioneaza datorita a 2 discuri de blocare, a 2 arcuri de retur din otel inoxidabil si garanteaza astfel o sustinere sigura.

Sistemul de reglare Easy Lock (pe secțiunea inferioară):
Sistemul de reglare Easy Lock Guidetti Garanteaza o blocare simpla si eficienta a inaltimii stalpului datorita sistemului sau de strangere extern.

Vârful amortizat PAM:
Noul deget amortizat PAM a fost dezvoltat pentru a oferi confort la drumeții. Atenuează vibrațiile și atenuează șocul la contactul cu solul. Limitează zgomotul și poate fi folosit pe toate tipurile de teren. Este echipat cu 2 pucuri Modul H, unul pentru vara din material semimoale cu distanta mica sub puc pentru mai putina blocaj intre pietre si unul pentru iarna din material mai flexibil cu distanta mare sub puc pentru o mai buna prindere în zăpadă.

Cureaua de confort:
Cu o formă ergonomică (dreapta/stânga), țesătură absorbantă în interior pentru a preveni iritația și transpirația mâinilor și o ajustare ușoară a lungimii curelei, cureaua confortabilă pentru încheietura mâinii promovează o bună susținere a mâinii și o bună prindere a mânerului.

Testarea autolight 140 de test-material-outdoor:
Des bâtons TOP
Enfin des bâtons qui ne restent pas coincés lorsque l'on désire qu'ils se rétractent.
Fabrication soignée, livraison rapide, site sérieux.
Très bons bâtons
Bâtons de très bonne qualité, à un prix très abordable, en livraison ultra rapide. Quoi demander de plus ?