G010158
ΜΟΝΤΕΛΑ 2019
Αυτόματοι στύλοι πεζοπορίας Autolight 140 PAM
Στύλοι αλουμινίου 3 τμημάτων εξοπλισμένοι με το πατενταρισμένο αυτόματο σύστημα Guidetti για τη ρύθμιση του ύψους του στύλου και το σύστημα Easy Lock στο κάτω τμήμα. Αυτό το μοντέλο είναι εξοπλισμένο με ένα νέο παντός εδάφους αποσβεσμένο δάκτυλο (PAM) και δύο ζεύγη καλοκαιρινών/χειμερινών ποδιών Modul H με μεταβλητό ύψος σε σχέση με το έδαφος.
• Τηλεσκοπική σκυτάλη 3 τμημάτων
• Ultra Tech 7075 T6 αλουμίνιο (στιβαρό)
• Σύστημα ρύθμισης Easy Lock (αξιόπιστο και ανθεκτικό)
• Πλαστική λαβή P6
• Ρυθμιζόμενο λουράκι άνεσης
• Μαξιλάρι δακτύλου (PAM) για την απορρόφηση κραδασμών σε επαφή με το έδαφος
• Λεπτά τσαντάκια για πεζοπορία και φαρδιά τσαντάκια για χειμερινή πούδρα
Ραβδί κατασκευασμένο στη Γαλλία στη Γκρενόμπλ.
Εγγύηση εφ 'όρου ζωής.
Πούλησε το ζευγάρι με 2 ζεύγη ροδέλες (ένα καλοκαίρι, ένα χειμώνα των 90 mm)
Πολωνοί που προορίζονται για πεζοπορία μικρών ή μεγάλων αποστάσεων, χιονοπέδιλα...



-1 Αντικείμενο αντικείμενα
Μη διαθέσιμο
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | Ultra Tech 7075 (T6) αλουμίνιο |
| Βάρος | 307 g |
| Τομή | ρυθμιζόμενο 70-135cm (μέγιστο) |
| Διπλωμένο μήκος | 70 cm |
| Αριθμός κλώνων | 3 |
| σύστημα σύσφιξης | αυτόματο + Εύκολο κλείδωμα |
| Διάμετρος κλώνου | 16 / 14 / 12 |
| Λαβή | αυτόματο πλαστικό P6 |
| λουρί για το χέρι | άνεση |
| Σημείο | κωνικό με μύτη βολφραμίου |
| Φελλός | καουτσούκ |
| Ροδέλα | Modul H 50 mm (καλοκαίρι) / Modul H 90 mm (χειμώνας) |
| Περιφέρεια μέσης | R10713 |

Équipé du système automatique breveté Guidetti révolutionnaire et du système Easy Lock sur le brin inférieur, les passionnés de randonnée apprécieront l’AUTOLIGHT 140 pour son réglage facile en un coup de pouce et sa compacité.
Το αυτόματο σύστημα Guidetti:
Αυτόματη ρύθμιση του ύψους του ραβδιού που γίνεται απλά πατώντας το κουμπί που βρίσκεται στη λαβή.
Το σύστημα καθιστά δυνατή την αυτόματη τροποποίηση του ύψους του ραβδιού κατά τη διάρκεια της διαδρομής.
Δεν χρειάζονται πολύπλοκες ρυθμίσεις ή μακριά μανίκια αφρού για διασταυρώσεις σε πλαγιές.
- Λαβή A.S.I GRIP 16
Για να ξεκλειδώσετε το αυτόματο σύστημα, το «A.S.I. Η λαβή 16" (Automatic System Incorporated Grip 16) είναι εξοπλισμένη με ένα κουμπί σκανδάλης με εφέ μοχλού βραχίονα για πολλαπλασιασμό της δύναμης του αντίχειρα και ένα μάνδαλο ασφαλείας για να κρατά το ραβδί στη θέση του μόλις ρυθμιστεί το ύψος. Είναι λοιπόν πολύ εύκολο να ρυθμίσετε το ύψος του ραβδιού κατά τις διασταυρώσεις σε πλαγιές, για να προσαρμοστείτε στην κλίση χωρίς να αφαιρέσετε το χέρι σας από τη λαβή.

- Κλείδωμα δύο δίσκων
Το αυτόματο σύστημα GUIDETTI λειτουργεί χάρη σε 2 δίσκους μπλοκαρίσματος, 2 ελατήρια επιστροφής από ανοξείδωτο χάλυβα και έτσι εγγυάται ασφαλή υποστήριξη.

Το σύστημα ρύθμισης Easy Lock (στο κάτω τμήμα):
Το σύστημα ρύθμισης Easy Lock Guidetti Εγγυάται ένα απλό και αποτελεσματικό μπλοκάρισμα του ύψους του στύλου χάρη στο εξωτερικό του σύστημα σύσφιξης.

Η αποσβεσμένη συμβουλή PAM:
Το νέο μαξιλαράκι του ποδιού PAM έχει αναπτυχθεί για να παρέχει άνεση στην πεζοπορία. Μειώνει τους κραδασμούς και μειώνει τους κραδασμούς κατά την επαφή με το έδαφος. Περιορίζει τον θόρυβο και μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε όλους τους τύπους εδάφους. Είναι εξοπλισμένο με 2 κουκκίδες Modul H, ένα για το καλοκαίρι σε ημίμαλακο υλικό με μικρή απόσταση κάτω από το σφουγγάρι για λιγότερο μπλοκάρισμα ανάμεσα στις πέτρες και ένα για το χειμώνα σε πιο εύκαμπτο υλικό με μεγάλη απόσταση κάτω από το σφουγγάρι για καλύτερο κράτημα στο χιόνι.

Ο ιμάντας άνεσης:
Με εργονομικό σχήμα (δεξιά/αριστερά), ύφασμα που διοχετεύεται στο εσωτερικό για να αποτρέπει τον ερεθισμό και την εφίδρωση των χεριών και την εύκολη ρύθμιση του μήκους του ιμάντα, ο άνετος ιμάντας καρπού προάγει την καλή στήριξη των χεριών και το καλό κράτημα στη λαβή.

Δοκιμή του autolight 140 από test-material-outdoor:
Des bâtons TOP
Enfin des bâtons qui ne restent pas coincés lorsque l'on désire qu'ils se rétractent.
Fabrication soignée, livraison rapide, site sérieux.
Très bons bâtons
Bâtons de très bonne qualité, à un prix très abordable, en livraison ultra rapide. Quoi demander de plus ?