B010282
Carbon Whippet Black Diamond Steep Hill Bast De Schi - Model 2019
Conceput pentru schi alpinism, stalpul Carbon Whippet este un stâlp din două piese echipat cu un vârf de oțel detașabil (Whippet).
Folosit la urcușuri abrupte, Whippet-ul poate fi îndepărtat foarte ușor pe pante moderate și la coborâri.
• Stâlp reglabil cu 2 secțiuni cu secțiune superioară din aluminiu și secțiune inferioară din fibră de carbon
• Ușoare, eficiente și rezistente datorită construcției mixte din aluminiu și carbon
• Sistem inovator ClickLock pentru a securiza Whippet-ul
• Spion de oțel detașabil pentru a comuta în modul „clasic” pentru bețe de schi
• Inserție de prindere pentru modul schi
• Curea de mână confortabilă și reglabilă
• Puc mare crestat pentru zăpadă pudră
• Sistem de reglare FlickLock Pro, robust, sigur și durabil
Disponibil într-o singură mărime 100-140 cm
Se vinde individual
Ideal pentru schi de turism pe pante abrupte

198 Obiect Produse
În stoc
ATENŢIE: Ultimele bucăţi în stoc!
Data disponibilitate: 2014-06-23
| Material | aluminiu și cărbune |
| Greutate | 450 g (băț + târătură Whippet) |
| A tăia | reglabil: 100-140 cm |
| Lungime pliată | 90 cm |
| Numărul de fire | 2 |
| sistem de prindere | FlickLock® Pro |
| Mașină de spălat | disc cu crestături late pentru zăpadă pudră |
| Referinta producatorului | BD111564 |
Sistemul de reglare „FlickLock® Pro”:
Sistemul de reglare a dimensiunii FlickLock a fost proiectat având în vedere eficiența, compactitatea și ușurința de utilizare.
Ajustarea FlickLock este de top când vine vorba de stil rapid și ușurință.
Deoarece muntele necesită echipamente fiabile și rezistente, tehnologia FlickLock oferă ajustări sigure, rapide, simple și facilitează orele petrecute pe traseu.
Bazat pe FlickLock®, FlickLock® Pro revoluționează designul sistemului de reglare.
În timp ce păstrează beneficiile FlickLock, FlickLock Pro oferă un design din oțel inoxidabil care economisește spațiu, care îmbunătățește dramatic nivelul de calitate, senzație și rezistență a blocării.
Cele mai importante caracteristici ale sistemului de reglare FlickLock® Pro sunt:
• Un design care economisește spațiu
• Un design cu axă dublă pentru pârghie și blocare sporite
• O construcție din oțel inoxidabil de înaltă calitate concepută pentru a dura
