B010282
Bastó d'esquí Carbon Whippet Black Diamond Steep Hill - Model 2019
Dissenyat per a l'esquí de muntanya, el pal Carbon Whippet és un pal de dues peces equipat amb un pic d'acer extraïble (Whippet).
Utilitzat en pujades pronunciades, el Whippet es pot treure molt fàcilment en pendents moderats i en baixades.
• Pal ajustable de 2 seccions amb secció superior d'alumini i secció inferior de fibra de carboni
• Lleuger, eficient i resistent gràcies a una construcció mixta d'alumini i carboni
• Innovador sistema ClickLock per assegurar el Whippet
• Punta d'acer extraïble per canviar al mode "clàssic" de bastons d'esquí de muntanya
• Inserció d'adherència per al mode d'esquí
• Corretja de canell còmoda i ajustable
• Disc gran dentat per a neu pols
• Sistema d'ajust FlickLock Pro, robust, segur i durador
Disponible en una talla 100-140 cm
Es ven individualment
Ideal per fer esquí de muntanya en pendents pronunciades

198 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini i carboni |
| Pes | 450 g (pal + pic de whippet) |
| Tallar | ajustable: 100-140cm |
| Longitud plegada | 90 cm |
| Nombre de fils | 2 |
| sistema de subjecció | FlickLock® Pro |
| Rentadora | Disc ample per a neu pols |
| Referència del fabricant | BD111564 |
El sistema d'ajust "FlickLock® Pro":
El sistema d'ajust de mida FlickLock es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores dedicades a la ruta.
Basat en el FlickLock®, el FlickLock® Pro revoluciona el disseny del sistema d'ajust.
Tot i que conserva els avantatges de FlickLock, el FlickLock Pro ofereix un disseny d'acer inoxidable que estalvia espai que millora dràsticament el nivell de qualitat, sensació i resistència del bloqueig.
Els aspectes més destacats del sistema d'ajust FlickLock® Pro són:
• Un disseny que estalvia espai
• Un disseny de doble eix per augmentar la palanca i el bloqueig
• Una construcció d'acer inoxidable d'alta qualitat dissenyada per durar
