Bastones plegables Pursuit FLZ Black Diamond
BASTÓNS DE TREKKING SERIE PURSUIT
Recoñecida polo seu saber facer en bastóns de andar durante décadas, Black Diamond ofrece cos bastóns Pursuit FLZ, un modelo de elección, ultra cómodo, robusto e práctico (transporte e almacenamento compacto).
Dispoñibles en dous tamaños con postes axustables de ata 125 cm ou 140 cm e con dous tamaños de agarre, os postes Pursuit FLZ teñen un agarre de cortiza natural cunha extensión de agarre de escuma de algas.
O mango e o botón ergonómicos melloran o confort e reducen a fatiga das mans.
• Bastóns resistentes de 4 tempadas e de despregamento rápido
• Tecnoloxía de plegado en Z-Pole
• Postes de aluminio 7000 resistentes de 3 capas
• 2 tamaños de asa para mans pequenas e grandes
• Ultra compacto para transporte
• Botón ergonómico "Push Button Lock" para plegar facilmente
• Mango cómodo de cortiza natural que absorbe a suor
• Extensión baixo a empuñadura en escuma antideslizante a base de algas Bloom
• Correas de pulso substituíbles Solution 2.0 feitas con fibras recicladas
• Sistemas de axuste de tamaño de vara FlickLock+ sinxelos, rápidos e de tacto suave
• Picos Flex de 4 tempadas con opción para montar discos de trekking ou de inverno (anchos)
• Puntas intercambiables de carburo Tech e goma
• Arandelas de trekking finas de 38 mm
• Discos de neve en po de 100 mm para neve en po de inverno
• Broca hexagonal de 1,5 mm (1/4") alojada no cordón para apertar o sistema de axuste en caso de emerxencia
Dispoñible en 2 tamaños:
110-125 cm - agarre en tamaño S/M [longitud/diámetro de agarre: 102 mm/32 mm]
125-140 cm - poignée en taille M/L [longueur/diamètre du grip: 115 mm/37 mm]
Disponible en 2 couleurs: Black-Foam Green / Black-Octane
Vendo o par![]()
![]()

1996 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | aluminio 7000 |
| Peso | 496 g [tamaño 110-125 cm] / 520 g [tamaño 125-140 cm] |
| Cortar | axustable: 110-125 cm / 125-140 cm |
| Lonxitude dobrada | 36,8 cm [altura 110-125 cm] / 42,6 cm [altura 125-140 cm] |
| Número de fíos | 3 |
| sistema de suxeición | FlickLock+ |
| Manexar | cortiza natural, transpirable con extensión de espuma Bloom |
| correa de man | Solución 2.0 |
| Punto | Consellos técnicos intercambiables (carburo e goma) |
| Lavadora | Discos de trekking de 38 mm de grosor e discos de po de 100 mm de ancho para o inverno |
| Referencia do fabricante | BD110067 |
A empuñadura de cortiza dos postes de diamante negro da serie Pursuit:
A extensión "Grip Bloom" baixo o asa:
O BLOOM Grip está deseñado cun material ecolóxico feito de algas mariñas.
O agarre ofrece múltiples posibilidades de agarre para facilitar os pasos en pendentes pronunciadas.
O sistema de implantación rápida Z-Pole:
A tecnoloxía de despregamento de conos está inspirada no saber facer de Black Diamond en sondas de avalancha, é un compoñente esencial da robustez, estabilidade e velocidade de despregamento dos postes Z-Pole.
Só tes que coller o mango e o extremo superior do poste e despois tiralos cada un nunha dirección oposta. O bastón encaixa no seu lugar e bloquea.
Cada Cono de Despliegue Rápido utilízase para guiar e posicionar un fío da vara e, a continuación, para asegurar a unión cando a vara está bloqueada.
Tapas protectoras suaves que cobren o cable central de Kevlar do poste cando están dobradas.
O sistema de implantación rápida Z-Pole ten tres elementos únicos:
• Un cable/cable interno invisible
• Un simple botón ergonómico para dobrar o fío
• Implementación rápida de cono nun paso

Consello técnico co sistema WaveLock:
Use as puntas de carburo de tungsteno ou as puntas de caucho en función da natureza do terreo.
- As puntas de carburo Tech ofrecen un agarre moi bo nos camiños ou no xeo
- As puntas de goma tecnolóxicas limitan o ruído, non marcarán nin danarán os camiños e proporcionan un gran agarre
