Сгъваеми щеки за туризъм/пътека Pursuit FLZ Black Diamond
ЩАКИ ЗА ТРЕКИНГ PURSUIT SERIES
Признат със своето ноу-хау в щеките за ходене от десетилетия, Black Diamond предлага с щеките Pursuit FLZ, модел по избор, изключително удобен, здрав и практичен (пренасяне и компактно съхранение).
Предлагат се в два размера с регулируеми щеки до 125 см или 140 см и с два размера за захващане, щеките Pursuit FLZ имат естествен корков захват с удължение за захващане от пяна от морски водорасли.
Ергономичната дръжка и копче подобряват комфорта и намаляват умората на ръцете.
• Издръжливи 4-сезонни щеки с бързо разгръщане
• Z-Pole технология за сгъване
• Издръжливи 7000 алуминиеви 3-слойни стълбове
• 2 размера дръжки за малки и големи ръце
• Изключително компактен за транспортиране
• Ергономичен бутон "Push Button Lock" за лесно сгъване
• Удобна, попиваща потта дръжка от естествен корк
• Удължение под ръкохватката от неплъзгаща се пяна на базата на водорасли Bloom
• Сменяеми каишки за китка Solution 2.0, изработени от рециклирани влакна
• Лесни, бързи и меки на допир системи за регулиране на размера на пръчката FlickLock+
• 4-сезонни шипове Flex с опция за монтиране на трекинг или зимни шайби (широки)
• Сменяеми технологични карбидни и гумени накрайници
• 38 мм тънки трекинг шайби
• Шайби за прашен сняг 100 мм за зимен сняг
• 1,5 mm (1/4") шестостенен накрайник, поставен в нишката, за затягане на системата за регулиране в случай на спешност
Предлага се в 2 размера:
110-125 см - захват в размер S/M [дължина на захвата/диаметър: 102 мм/32 мм]
125-140 cm - poignée en taille M/L [longueur/diamètre du grip: 115 mm/37 mm]
Disponible en 2 couleurs: Black-Foam Green / Black-Octane
Продадох двойката![]()
![]()

1996 Артикул Продукти
В наличност
Внимание: Последни налични продукти
Дата на доставка в магазина: 2014-06-23
| Материал | алуминий 7000 |
| Тегло | 496g [размер 110-125cm] / 520g [размер 125-140cm] |
| Разрез | регулируема: 110-125см / 125-140см |
| Сгъната дължина | 36,8 см [височина 110-125 см] / 42,6 см [височина 125-140 см] |
| Брой нишки | 3 |
| система за затягане | FlickLock+ |
| Дръжка | естествен корк, дишащ с удължител от пяна Bloom |
| ремък за ръка | Решение 2.0 |
| Точка | Сменяеми технически накрайници (твърдосплавни и гумени) |
| шайба | 38 mm тънки трекинг шайби и 100 mm широки Powder шайби за зимата |
| Референция на производителя | BD110067 |
Корковата дръжка на щеките Pursuit Series Black Diamond:
Разширението "Grip Bloom" под дръжката:
BLOOM Grip е проектиран с екологичен материал, направен от морски водорасли.
Дръжката предлага множество възможности за захващане за улесняване на преминаването по стръмни склонове.
Системата за бързо разгръщане Z-Pole:
Технологията за разгръщане на конуса е вдъхновена от ноу-хауто на Black Diamond в лавинните сонди, тя е основен компонент от здравината, стабилността и скоростта на разгръщане на стълбовете Z-Pole.
Просто хванете дръжката и горния край на щеката и след това ги издърпайте в противоположна посока. Пръчката щраква на място и се заключва.
Всеки конус за бързо разгръщане се използва за насочване и позициониране на една нишка на пръчката и след това за закрепване на кръстовището, когато пръчката е заключена.
Меките защитни крайни капачки покриват централния кевларов кабел на стълба, когато са сгънати.
Системата за бързо разгръщане Z-Pole има три уникални елемента:
• Невидим вътрешен кабел/кабел
• Прост ергономичен бутон за сгъване на нишката
• Едноетапно бързо разгръщане на конуса

Технически съвет със системата WaveLock:
Използвайте накрайниците от волфрамов карбид или гумените накрайници в зависимост от естеството на терена.
- Карбидните накрайници Tech предлагат много добро сцепление на пътеки или лед
- Техническите гумени шипове ограничават шума, няма да маркират или повредят пътеките и осигуряват отлично сцепление
