Bastons de senderisme plegables Pursuit FLZ Black Diamond
SÈRIE PURSUIT BASTONS DE TREKKING
Reconegut pel seu saber fer en bastons per caminar des de fa dècades, Black Diamond ofereix amb els bastons Pursuit FLZ, un model d'elecció, ultra còmode, robust i pràctic (transport i emmagatzematge compacte).
Disponibles en dues mides amb pals ajustables de fins a 125 cm o 140 cm i amb dues mides d'adherència, els pals Pursuit FLZ presenten una adherència de suro natural amb una extensió d'adherència d'escuma d'algues.
El mànec i el pom ergonòmic milloren la comoditat i redueixen la fatiga de la mà.
• Pals resistents de 4 temporades i de desplegament ràpid
• Tecnologia de plegat Z-Pole
• Pals de 3 capes d'alumini 7000 de gran resistència
• 2 mides de mànec per a mans petites i grans
• Ultra compacte per al transport
• Botó ergonòmic "Push Button Lock" per plegar fàcilment
• Mànec de suro natural còmode i que absorbeix la suor
• Extensió sota l'empunyadura en escuma antilliscant a base d'algues Bloom
• Corretges de canell reemplaçables Solution 2.0 fetes de fibres reciclades
• Sistemes d'ajust de la mida dels pals FlickLock+ senzills, ràpids i de tacte suau
• Pics Flex de 4 temporades amb opció per muntar discos de trekking o d'hivern (amples)
• Puntes de goma i carbur Tech intercanviables
• Renandes de trekking primes de 38 mm
• Discos de neu pols de 100 mm per a neu pols d'hivern
• Bit hexagonal d'1,5 mm (1/4") allotjat al fil per estrènyer el sistema d'ajust en cas d'emergència
Disponible en 2 mides:
110-125 cm - adherència en talla S/M [longitud/diàmetre de l'empunyadura: 102 mm/32 mm]
125-140 cm - poignée en taille M/L [longueur/diamètre du grip: 115 mm/37 mm]
Disponible en 2 couleurs: Black-Foam Green / Black-Octane
Vengut el parell![]()
![]()

1996 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini 7000 |
| Pes | 496 g [mida 110-125 cm] / 520 g [mida 125-140 cm] |
| Tallar | ajustable: 110-125cm / 125-140cm |
| Longitud plegada | 36,8 cm [alçada 110-125 cm] / 42,6 cm [alçada 125-140 cm] |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | FlickLock+ |
| Gestionar | suro natural, transpirable amb extensió d'escuma Bloom |
| corretja de mà | Solució 2.0 |
| Punt | Consells Tech intercanviables (carbur i cautxú) |
| Rentadora | Discos de trekking de 38 mm de gruix i discos de pols de 100 mm d'ample per a l'hivern |
| Referència del fabricant | BD110067 |
L'adherència de suro dels pals de diamant negre de la sèrie Pursuit:
L'extensió "Grip Bloom" sota el mànec:
El BLOOM Grip està dissenyat amb un material ecològic fet d'algues.
L'adherència ofereix múltiples possibilitats d'adherència per facilitar els passos en pendents pronunciats.
El sistema de desplegament ràpid Z-Pole:
La tecnologia de desplegament del con està inspirada en el coneixement de Black Diamond en sondes d'allaus, és un component essencial de la robustesa, l'estabilitat i la velocitat de desplegament dels pals Z-Pole.
Només heu d'agafar el mànec i l'extrem superior del pal i, a continuació, estireu-los cadascun en direcció oposada. El pal encaixa al seu lloc i es bloqueja.
Cada con de desplegament ràpid s'utilitza per guiar i col·locar un fil del pal i després per assegurar la unió quan el pal està bloquejat.
Les tapes protectores suaus cobreixen el cable central de Kevlar del pal quan es pleguen.
El sistema de desplegament ràpid Z-Pole té tres elements únics:
• Un cable/cable intern invisible
• Un simple polsador ergonòmic per plegar el fil
• Desplegament ràpid del con en un sol pas

Consell tècnic amb el sistema WaveLock:
Utilitzeu les puntes de carbur de tungstè o les puntes de goma de cautxú segons la naturalesa del terreny.
- Les puntes de carbur Tech ofereixen una molt bona adherència a senders o gel
- Les puntes de goma tecnològica limiten el soroll, no marcaran ni danyaran els senders i proporcionen una gran adherència
