Traverse 3 Black Diamond Bastones de esquí de travesía
SERIE TOURING - BASTONES - NOVO MODELO
Referencia en esquí de travesía e deportes de inverno, os bastóns Traverse Black Diamond xa están dispoñibles nunha versión de 3 seccións.
Traverse 3 postes totalmente de aluminio están construídos para durar.
O deseño telescópico de 3 fíos permite gardalas na mochila ou na bolsa de viaxe se é necesario.
O botón de bi-densidade fai que sexa fácil enganchar ataduras e bucles para axustes rápidos.
• O bastón resistente presenta unha construción de aluminio
• Fíos 18 mm [superior], 16 mm [medio], 14 mm [inferior]
• Empuñadura Touring Series con interior acanalado para un peso menor
• Correa de pulso Touring de ancho variable con correas lixeiras e fibela de plástico con bloqueo de escaleira
• Extensións de agarre para cambios de agarre rápidos e seguros
• Sistema de axuste FlickLock rápido e fiable
• Lavadoras de cestas de pó de 100 mm de ancho para un agarre moi bo
• Compatible con arandelas de 3/4 muescas
Novo deseño:
- Mango de gancho utilitario de tacto suave optimizado para axustes de ataduras de sendeirismo
- Marcas de 10 cm, 20 cm e 30 cm do pomo para medicións rápidas da profundidade da neve
- Cuña de apoio axustable para un agarre personalizado do fío
- Integración dentro da corda dun desaparafusador Phillips e unha chave hexagonal de 1,5 mm para axustar a tensión da válvula FlickLock, axustar a cuña de soporte e axustar as fijacións do esquí.
Dispoñible en 2 tamaños: 85-125 cm / 98-140 cm
Ideal para esquí de travesía intensivo, splitboard e raquetas de neve

1598 Elemento elementos:
En stock
Aviso: Últimos productos en stock!
Availability date: 2014-06-23
| Material | aluminio |
| Peso | 280 g x 2 [85-125 cm] / 285 g x 2 [98-140 cm] |
| Cortar | axustable: 85-125cm / 100-140cm |
| Lonxitude dobrada | 58 cm [85-125 cm] / 63 cm [98-140 cm] |
| Número de fíos | 3 |
| sistema de suxeición | FlickLock® |
| Manexar | Empuñadura Touring Series con interior estriado para máis lixeireza + extensión de agarre |
| Lavadora | Cestas de polvo 100 mm |
| Referencia do fabricante | BD111594 / BD111612 |
Os bastóns Traverse 3 Black Diamond son bastóns moi fiables e robustos (todos de aluminio) deseñados para a práctica diaria intensiva de esquí de travesía ou splitboard.
Moi funcional, o Traverse 3 ten o sistema de axuste FlickLock, o bloqueo do pau é rápido, sinxelo e fiable.
Os pilotos apreciarán características como a extensión de empuñadura debaixo da empuñadura para subidas pronunciadas e as atractivas lavadoras de cestas en po.
Ideal para esquí de travesía recreativo ou para carreiras máis técnicas, se buscas bastones cunha longa vida útil, o Traverse está feito para ti!
O sistema de axuste "FlickLock" (válvula):
O sistema de axuste de tamaño FlickLock foi deseñado pensando na eficiencia, a compacidade e a facilidade de uso.
O axuste FlickLock é de primeira calidade cando se trata de estilo rápido e lixeireza.
Debido a que a montaña require equipos fiables e resistentes, a tecnoloxía FlickLock ofrece axustes seguros, rápidos e sinxelos e facilita as horas que se dedican ao camiño.
Os discos da cesta de po: