Traverse 3 Bastons d'esquí de muntanya Black Diamond
SÈRIE TOURING - BATXONS - NOU MODEL
Referent en esquí de muntanya i esports d'hivern, els bastons Traverse Black Diamond ja estan disponibles en una versió de 3 seccions.
Traverse 3 pals totalment d'alumini estan construïts per durar.
El disseny telescòpic de 3 fils permet emmagatzemar-los a la motxilla o bossa de viatge si cal.
El botó de doble densitat facilita l'enganxament d'enllaços i llaços per a ajustos ràpids.
• El pal robust presenta una construcció d'alumini
• Fils de 18 mm [superior], 16 mm [mig], 14 mm [inferior]
• Empunyadura de la sèrie Touring amb interior acanalat per a un pes més lleuger
• Corretja de canell Touring d'amplada variable amb corretges lleugeres i sivella de plàstic amb bloqueig d'escala
• Extensions d'adherència per a canvis d'adherència ràpids i segurs
• Sistema d'ajust FlickLock ràpid i fiable
• Amples rentadores de cistelles de pols de 100 mm per a una molt bona adherència
• Compatible amb volanderes de 3/4 dentades
Nou disseny:
- Mànec de ganxo utilitari de tacte suau optimitzat per ajustar l'enquadernació de senderisme
- Marques de 10 cm, 20 cm i 30 cm des del pom per a mesures ràpides de la profunditat de la neu
- Falca de suport ajustable per a una presa personalitzada del fil
- Integració dins del fil d'un tornavís Phillips i una clau hexagonal d'1,5 mm per ajustar la tensió de la vàlvula FlickLock, ajustar la falca de suport i ajustar les fixacions d'esquí
Disponible en 2 mides: 85-125 cm / 98-140 cm
Ideal per a esquí de muntanya intensiu, splitboard i raquetes de neu

1598 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini |
| Pes | 280 g x 2 [85-125 cm] / 285 g x 2 [98-140 cm] |
| Tallar | ajustable: 85-125cm / 100-140cm |
| Longitud plegada | 58 cm [85-125 cm] / 63 cm [98-140 cm] |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | FlickLock® |
| Gestionar | Mànec Touring Series amb interior estriat per a més lleugeresa + extensió d'adherència |
| Rentadora | Discs de cistelles de pols de 100 mm |
| Referència del fabricant | BD111594 / BD111612 |
Els bastons Traverse 3 Black Diamond són bastons molt fiables i robusts (tots d'alumini) dissenyats per a la pràctica diària intensiva d'esquí de muntanya o splitboard.
Molt funcional, el Traverse 3 té el sistema d'ajust FlickLock clamshell, bloquejar el pal és ràpid, senzill i fiable.
Els motoristes apreciaran característiques com l'extensió d'adherència sota el mànec per a pujades pronunciades i les atractives rentadores Powder Baskets.
Ideal per a esquí de muntanya recreatiu o per a curses més tècniques, si busques bastons amb una llarga vida útil, el Traverse està fet per a tu!
El sistema d'ajust "FlickLock" (vàlvula):
El sistema d'ajust de mida FlickLock es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores dedicades a la ruta.
Els discos de la cistella de pols: