G010143
Design Santiago de Compostela
Teleskopiske 3-sektions aluminiumstænger, udstyret med Easy Lock tilspændingssystem (med ventil).
• 3-delt teleskopstav
• Ultra Tech 7075 aluminium (robust)
• Easy Lock-justeringssystem (pålideligt og holdbart)
• Antiperspirant korkhåndtag
• Åndbar komfortstrop
• Konisk spids med wolframspids for meget godt greb
• Tynde (60 mm) trekkingpucke og brede (90 mm) pucke til vinterpudder
Pind lavet i Frankrig i Grenoble.
Livstidsgaranti.
Sælges parret med 2 par skiver (en sommer på 60 mm, en vinter på 90 mm)



154 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen:
| Materiale | 7075 aluminium |
| Vægt | 277 g |
| Skære | justerbar 63-135 cm (max) |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | Nem lås |
| Strand diameter | 16 / 14 / 12 |
| Håndtere | kork |
| håndrem | komfort (anti-perspirant) |
| Punkt | konisk med wolframspids |
| Kork | gummi |
| Vaskemaskine | 60 mm til trekking og 90 mm til vinter |
| Fabrikantens reference | R10447 |

Easy Lock-justeringssystemet:
Easy Lock Guidetti justeringssystem garanterer en enkel og effektiv blokering af stangens højde takket være dens udvendige tilspændingssystem.

Korkhåndtaget:
En ergonomisk form og et behageligt materiale med god absorption af sved under brug.

Komfortremmen:
Med en ergonomisk form (højre/venstre), fugttransporterende stof indeni for at forhindre håndirritation og svedtendens, og nem justering af remlængden, fremmer komforthåndledsremmen god håndstøtte og et godt greb om håndtaget.

Superbes bâtons
Facilement réglables, saisi de poignée très confortable en liège
BATONS RANDO COMPOSTELLE
BON PRODUIT
BATONS RANDO COMPOSTELLE
Produit conforme à mes souhaits. Envoi sans problème. Commande à renouveler sur ce site sans problème.
qualité et rapidité
Qu'elle rapidité: c'est tout juste si les bâtons ne sont pas arrivés avant la commande !!!
Ces bâtons m'ont accompagné depuis Le Puy jusqu'à Pampelune (Compostelle), et encore presque neufs.
Bâtons de qualité
Des bâtons au top, facilement réglables dont je me sers également pour soutenir ma tente SMD Lunar solo + livraison rapide :)
Bâtons Saint jacques de Compostelle
Délais de livraison au top, superbe produit qui correspond pleinement à mes attentes aussi bien au niveau esthétique que efficacité.
Excellent ba
Légers et joliement décorés ces bâtons de marche sont parfaits pour la randonnée. Fabriqués près de Grenoble et disponibles à un prix intéressant chez mgaffaires, il s’agit d’un bon investissement.
Très bien
Bâtons conformes à mes attentes et vendeurs sérieux. Merci.
Toujours aussi satisfait
Voila déjà trois fois que j'offre des bâtons Guidetti de cette gamme car je l'ai éprouvé sur des centaines de km. Sans doute le meilleur compromis fiabilité/prix
En plus service toujours au top !
Commercant efficace et materiel de qualite
Un commerçant efficace dispo qui vend de bons produits et qui respecte les délais de livraison .. Que demander de plus !
baton de marche st jacques
conformes a mes attente , en espérant qu'ils puissent me porter jusqu'à Compostelle