2019-version af Traverse
Traverse skistave Black Diamond
En 2-sektions teleskopstang i aluminium, Traverse er en robust og sikker stang, ideel til intensive skiture.
Håndtaget er blevet omarbejdet for at give bedre ergonomi.
• Robust pind med aluminiumskonstruktion
• 16 mm topstreng og 14 mm bundstreng
• Touring-seriens greb med ribbet indre for lettere vægt
• Touring-håndledsrem med let webbing og stigelås plastspænde
• Grip extensions for hurtige og sikre grebsskift
• Hurtigt og pålideligt FlickLock-justeringssystem
• Brede 100 mm Powder Baskets skiver for meget godt greb
Fås i 2 størrelser: 95-145cm / 105-155cm

14 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | par: [95-145 cm] 585 g / [105-155 cm] 600 g |
| Skære | justerbar: 95-145cm / 105-155cm |
| Foldet længde | [95-145 cm] 95 cm / [105-155 cm] 105 cm |
| Antal tråde | 2 |
| spændesystem | FlickLock® |
| Håndtere | Touring-seriens håndtag med riflet indre for mere lethed + grebsforlængelse |
| Vaskemaskine | Pulverkurve pucke 100 mm |
| Fabrikantens reference | BD111549 |
Traverse Black Diamond stængerne er meget pålidelige og robuste stænger (alle i aluminium) designet til intensiv daglig skitur.
Meget funktionel, Traverse har FlickLock clamshell justeringssystem, låsning af stangen er hurtig, enkel og pålidelig.
Funktioner som grebsforlængelsen under håndtaget til stejle stigninger og de iøjnefaldende Powder Baskets-skiver vil blive værdsat af ryttere.
Ideel til rekreative skiture eller til mere tekniske løb, hvis du leder efter stænger med lang levetid, er Traverse lavet til dig!
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Baton ski de rando
Rondelles larges pour poudreuse
Système de verrouillage simple et efficace