Kompaktor sort diamant ski banker
Ski -poler
Meget brugt til løb, Z -foldbare pinde er også plebiciteter til vintervandring og splitboard.
Compactor Expedition Sticks imødekommer disse behov.
Flopet Flopet Flicklock Pro -systemet giver dig mulighed for nemt at justere højden på pinden med en ultra pålidelig stramning.
I modsætning til det system, der normalt findes på pindene på markedet, tilbyder Flicklock Pro et stadig mere voluminiums aluminiumsdesign, der forbedrer niveauet for kvalitet, sensation og låsekraft.
PH3- og hexagonale skruetrækkerspidser har 1,5 mm integreret i trådene letter reparationer på jorden.
Dragons bundet af en lark -knude kan trække sig tilbage, når det er nødvendigt.
• Sammenfoldelig pind i z
• Robust stick med en 7075 aluminiumskonstruktion
• Håndter med en EVA -skumudvidelse
• Pommel med lige kanter for at skrabe sneen akkumuleret på ski
• Tekstureret gummi -hængslet tip på håndtaget for let at justere fastgørelserne
• Pålideligt og hurtigt flicklock -justeringssystem (PH3 og hexagonal 1,5 mm integreret.
• Crottal tip til at håndtere sko og klimakssko
• Dragonnered fastgjort af en larkknot, let at løsne
• Brede 100 mm Powder Baskets skiver for meget godt greb
Kompatibel med hakkede 3/4 skiver (valgfrit, klik her)
Disponible en 2 tailles (réglables): 100-125 cm / 110-135 cm
Couleur: Piton Purple
Har solgt parret

999 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen:
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 560 g [100-125 cm] / 568 g [110-135 cm] |
| Skære | Justerbar: 100-125 cm / 110-135 cm |
| Foldet længde | 37 cm |
| spændesystem | FlickLock Pro |
| Håndtere | Komfortabelt skumhåndtag med en EVA Foam Grip Extension |
| Vaskemaskine | Pulverkurve pucke 100 mm |
| Fabrikantens reference | BD111617 |
Justeringssystemet "FlickLock® Pro":
FlickLock Pro størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed, lethed og brugervenlighed i tankerne.
Den nye FlickLock Pro har nu en lettere og lettere at bruge aluminiumskonstruktion.
Baseret på FlickLock® revolutionerer FlickLock® Pro designet af justeringssystemet.
Samtidig med at FlickLock's fordele bevares, tilbyder FlickLock Pro et pladsbesparende aluminiumsdesign, der dramatisk forbedrer niveauet af låsekvalitet, følelse og styrke.
Højdepunkterne ved FlickLock® Pro-justeringssystemet er:
• Et pladsbesparende design
• Et dobbeltakslet design for øget gearing og låsning
• En højkvalitets aluminiumssammensætning designet til at holde og meget let

Powder Basket pucke: