Ekspedition 3 skistave Black Diamond Touring / Skiturstænger
3-sektion teleskopstang i aluminium til alle årstider, anbefales til langrend og snesko.
Udstyret med to FlickLock justeringssystemer for maksimal justerbarhed og optimal kompaktitet.
• Robust 3-delt aluminiumsstang (18 / 16 / 14 mm sektioner)
• Komfortabelt fire sæsons håndtag
• Skumforlænger og plukkespids til håndtering af skospænder og hælløft
• Justerbar håndledsrem for ergonomisk komfort med eller uden handsker
• Dual FlickLock justeringssystem
• Brede 100 mm Powder Baskets skiver for meget godt greb
Fås i 2 størrelser: 58-125 cm / 62-140 cm
Sælges som et par med et ekstra par trekking skiver
Referencen er ikke længere tilgængelig, vælg venligst den nye version af Expedition 3 ved at klikke her

0 Enhed Enheder
Ikke på lager i øjeblikket
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | par: [58-125 cm] 520 g |
| Skære | justerbar: 58-125cm / 62-140cm |
| Foldet længde | [58-125 cm] 38 cm / [62-140 cm] 40 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock dobbelt |
| Håndtere | komfortabelt håndtag med skumforlænger |
| Vaskemaskine | Pulverkurve 100 mm pucke + Trekking pucke |
Expedition 3 skistave Black Diamond stænger er meget alsidige stænger, der kan bruges på alle årstider.
Udstyret med det dobbelte FlickLock-system justeres højden på pinden optimalt, og den er meget kompakt, når den er foldet (58 cm for 57-125 cm versionen).
Funktioner som grebet med skumforlængelse og Powder Baskets-pukkene gør den til en ideel stang til skiture og snesko.
Et andet sæt pucke leveres til trekking uden for vinteren.
Justeringssystemet "FlickLock" (ventil):
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Bâtons Expedition 3 Black Diamond
Bon compromis prix/qualité et excellent service client!