Tour 2 TSL Pole - TOURSERIE
Valgt materiale:
- 100% carbon (lettere stænger): Tour Carbon 2 model
- 100% aluminium (stærkere stænger): Tour Alu 2 model
Valg af håndtagstype:
- langt krydshåndtag i EVA-skum
- Let kort EVA skum greb
Typer af tips at vælge imellem:
- Sving pigge
- pointes Push&Pull
- Twist tip
- Standard tip
Tour 2 TSL er 2-sektions teleskopstænger udstyret med et clamshell-justeringssystem.
De fås i et udvalg af kulstof eller aluminium og med et langt eller kort EVA-skumhåndtag.
• 2-lags all-weather stænger
• Hurtig og nem tilspænding af eksternt låsesystem
• Valg af EVA-skumhåndtag: langt (kryds) eller kort (let)
• Justerbar og behagelig håndledsrem
• Ultra stærk wolfram spids
• Trekkingpucke og brede pudderpucke
• Justerbar mål: 87,5-140 cm
• Vægt: 180 g × 2 (carbon version) / 230 g × 2 (aluminium version)
Sælges som et par med to par skiver og Crossover hætter
Ideel til vandreture på alle årstider

1595 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | 100% kulstof eller aluminium |
| Vægt | 180 g × 2 [version carbon] / 230 g × 2 [version aluminium] |
| Skære | justerbar fra 87,5 til 140 cm |
| Foldet længde | 87.5 cm |
| Antal tråde | 2 |
| Strand diameter | 16 / 14 mm |
| Håndtere | Kryds (lang) / Let (kort) |
| Punkt | Swing / Push Pull / Twist / Standard |

To typer håndtag for at imødekomme hver enkelt praktiserendes behov:
- Krydshåndtag:
Langt EVA-skumhåndtag + justerbar og behagelig håndledsrem.
- Poignée Light:
Kort håndtag i EVA-skum + justerbar og behagelig håndledsrem.
Technologies Brugt:
Serrage eksternt låsesystem
Eksternt clamshell-justeringssystem giver fremragende modstandsdygtighed over for alle vejrforhold og tillader pålidelig og hurtig justering.
Flere typer tips at vælge imellem
- Sving pigge
System, der tillader puckene at vippe 20° for at tilpasse sig terrænets natur.
Stænger leveres med 55 og 85 mm diameter pucke og Crossover spidser.
- Push & Pull tips
Patenteret system, der gør det nemt og hurtigt at skifte vaskemaskine.
Stænger leveres med 55 og 95 mm diameter pucke og Crossover spidser.
- Twist tip
System til at skifte pucken ved rotation.
Stænger leveres med 55 og 85 mm diameter pucke og Crossover spidser.
- Standard tips
Lige spids med crossover spids.