G010027

2-delt teleskopstang med justerbar højde (110 til 140 cm).
Ideel til sommer- og vintervandringer (sneskoudflugter).
One Clic sticken er udstyret med One Clic teknologi, som giver dig mulighed for blot at justere højden på pinden.
Sort farve
Pind lavet i Frankrig i Grenoble.
2 års garanti.
Sælges som par med en 90 mm skive til hver pind


10 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | 7075 aluminium |
| Vægt | 310 g |
| Skære | justerbar 110-140 cm (max) |
| Antal tråde | 2 |
| spændesystem | Et klik |
| Strand diameter | 18 / 16 |
| Håndtere | sort |
| håndrem | enkelt nylon |
| Punkt | konisk med wolframspids |
| Vaskemaskine | 90 mm |
ONE CLIC skraldesystemet:
ONE CLIC stangen er udstyret med One Clic teknologi, som giver dig mulighed for nemt og ubesværet at justere den ønskede højde på stangen, takket være guiden, der er anbragt inde i overrøret. Risikoen for fejljustering under brugen er nul.
