G010119
Autentiske 3-sektions teleskopstænger udstyret med Easy Lock-systemet i aluminium (med ventil).
Stænger beregnet til vandrere, der leder efter højtydende, lette og æstetiske stænger.
• 3-delt teleskopstav
• 80% Carbon Ultra Tech (meget let)
• Bambus træfiner
• Easy Lock-justeringssystem i aluminium (pålideligt og holdbart)
• R-Go Cork håndtag for maksimal komfort
• Komfortabel justerbar læder håndledsrem
• Konisk spids med wolframspids for meget godt greb
• Tynde (60 mm) trekkingpucke og brede (90 mm) pucke til vinterpudder
Pinde lavet i Frankrig i Grenoble.
Livstidsgaranti.
Sælges parret med 2 par skiver (en sommer på 60 mm, en vinter på 90 mm)



186 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | carbon Ultra Tech 80% / bambus træfiner |
| Vægt | 252 g |
| Skære | justerbar 63-135 cm (max) |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | Easy Lock aluminium |
| Strand diameter | 16 / 14 / 12 |
| Håndtere | R-Go Liege |
| håndrem | læder |
| Punkt | konisk med wolframspids |
| Kork | gummi |
| Vaskemaskine | 60 mm til trekking og 90 mm til vinter |
| Fabrikantens reference | R10826 |
Designet af Treks Terre trekkingstave:
Stængerne i Treks Terre-serie er stænger med et autentisk design, inspireret af naturen. Siden starten har Guidetti tilbudt en række træbeklædte stænger, der kombinerer teknikalitet og autenticitet.
I år er Terre de Trek-stængerne blevet omarbejdet for at bringe mere modernitet og farve, samtidig med at de bevarer den traditionelle side.

R-Go Cork håndtag:
R-Go Guidetti-grebet er blevet skræddersyet til Treks Land-linje.
Denne består af et ergonomisk korkhylster med et specifikt design til at hvile hånden under pres. Knoppen er bred og multiposition og beklædt med et læderbetræk.
Korkhåndtaget er behageligt og tillader god absorption af sved under brug.

Jord-håndledsremmen fra Trek:
Treks top-of-the-line Terre-rem giver stokken et autentisk look. Den er sammensat af en læderskede, et hørstof og et metalspænde.
Indersiden af u200bu200bhåndledsremmen er lavet af syntetisk pels for maksimal komfort ved greb.

Easy Lock Alu justeringssystemet:
Justeringssystemet er udstyret med en Easy Lock med aluminiumsklap og et justeringshjul monteret med stop for at give større spændekraft. Aluminium bringer robusthed til systemet, knopproppen holder det altid på plads.

Robert Devaux
Très beau produit, bien fini.
Quant à la qualité et la tenue dans le temps "c'est du Guidetti" donc, je pense en être satisfait.
J'ai également acheté une gourde inox de la marque, également un très beau produit plus sain que l'alu.
Mme
Matériel de super bonne qualité, facilité d'utilisation, esthétique
Mr
matériel remarquable esthétique, fonctionnel et d'une grande fiabilité