Bastons d'esquí Expedition 3 Black Diamond
Sèrie de gira
Els Expedition 3 són pals telescòpics d'alumini de 3 seccions per a totes les estacions.
Recomanats per a esquí de muntanya i raquetes de neu, estan equipats amb un doble sistema FlickLock per a la màxima ajustabilitat i una compacitat òptima.
• Nou disseny amb un pom de goma bi-densitat i un mànec llarg i còmode d'escuma
• Pal robust d'alumini de 3 seccions (seccions de 18/16/14 mm)
• Còmode mànec de quatre estacions
• Extensió d'escuma i punta de recollida per manejar sivelles de sabates i aixecaments de taló
• Nova corretja de canell ajustable d'amplada variable per a una comoditat ergonòmica amb o sense guants
• Sistema d'ajust Dual FlickLock
• Amples rentadores de cistelles de pols de 100 mm per a una molt bona adherència
Disponible en 2 mides: 57-125 cm / 62-140 cm
Es ven com un parell amb un parell addicional de rentadores de trekking
Ideal per a excursions d'hivern i esquí de muntanya

982 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini |
| Pes | parell: [57-125 cm] 516 g |
| Tallar | ajustable: 57-125cm / 62-140cm |
| Longitud plegada | [57-125 cm] 57 cm / [62-140 cm] 62 cm |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | FlickLock doble |
| Gestionar | mànec còmode amb extensió d'escuma |
| Rentadora | Cistelles de pols Discos de 100 mm + Discos de trekking |
| Referència del fabricant | BD111572 / BD111591 |
Nou disseny dels pals de diamant negre Expedition 3:
- Fil superior gris metàl·lic amb un anell
- 2 fils inferiors negres
- Ajust de FlickLock vermell
Aquesta nova versió inclou les corretges d'amplada variable ultra còmodes i els nous discos de cistella de pols.
Els bastons d'esquí Expedition 3 Black Diamond són bastons molt versàtils que es poden utilitzar en totes les estacions.
Equipat amb el sistema doble FlickLock, l'alçada del pal s'ajusta de manera òptima i és molt compacte quan es plega (58 cm per a la versió de 57-125 cm).
Característiques com l'adherència amb extensió d'escuma i els discos Powder Baskets el converteixen en un pal ideal per a esquí de muntanya i raquetes de neu.
Es proporciona un segon joc de discos per fer trekking fora de l'hivern.
El sistema d'ajust "FlickLock" (vàlvula):
El sistema d'ajust de mida FlickLock es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores dedicades a la ruta.
Els discos de la cistella de pols:
Site sérieux et efficace
Je cherchais ce produit et c’est sur ce site que j’ai pu le trouver, il n’y en avait qu’une paire en stock et ils ont pu me fournir très rapidement l’autre paire. Au dernier moment j’ai pu faire changer l’adresse de livraison grâce à un contact téléphonique facile, professionnel et personnel, ce qui est très agréable et devient rare. Merci, je recommande.