P030071
UNIREVERSO (D18AT R)
Обезопасителна система, комбинираща REVERSO 4 и ATTACHE
Много лека цялостна система за предпазване.
Особено удобни.
Много ефективен за всички диаметри на въжето.
Състав: REVERSO 4, ATTACHE винтов карабин
Универсален предпазител за спускане, позволява адаптирано спиране.

40 Артикул Продукти
В наличност
Внимание: Последни налични продукти
Дата на доставка в магазина:
| Тегло | 123 g |
| Материали | алуминиев карабина и предпазител / пластмасова свързваща част |
| Гаранция | 3 години |
| цветове) | титан (REVERSO 4) / оранжев (ATTACHE) |
| Съвместимост с въжета | единичен (диаметър по-голям или равен на 8,9 mm) / двоен (диаметър по-голям или равен на 8 mm) / двоен (диаметър по-голям или равен на 7,5 mm) |
| Сила на основната ос | 22 kN |
| Съпротивление на отворени пръсти | 6 kN |
| Незначително съпротивление на ос | 8 kN |
| Отваряне | 24 mm |
| Способност | 24 mm |
UNIREVERSO е цялостна система за предпазване, която е много лека, особено удобна за използване и много ефективна при всички диаметри на въжето. Тази система се състои от предпазно устройство REVERSO 4 и карабина с винт ATTACHE, задържани в оптимална позиция чрез плъзгаща се свързваща част. Монтажът е задържан и надежден. Това предпазно устройство е универсално и позволява подходящо спиране.
• Затворен и надежден монтаж:
- ограничава риска от загуба на предпазител по време на манипулации с въже,
- позволява на предпазното устройство REVERSO 4 да се задържа правилно на позиция и карабинера ATTACHE да работи по основната си ос.
• Едно устройство за всички употреби:
- ефективно спиране на полувъжета (диаметър по-голям или равен на 8 mm) и удвоени (диаметър по-голям или равен на 7,5 mm) и на единични въжета (диаметър по-голям или равен на 8,9 mm),
- обезпечаване на водача, една или две секунди и спускане,
- независимо и едновременно осигуряване на две секунди в режим Reverso,
- за обратимо катерене (въже от 2), бързо превключване от режим Reverso към осигуряване на първото.
• Адаптирано спиране:
- увеличава спирачната сила при тънки въжета и адаптира спирачната сила при по-дебели въжета благодарение на V-образния спирачен жлеб,
- увеличава блокиращия натиск на струните в режим Reverso,
- асиметричните странични канали увеличават спирачната сила, когато въжето навлиза в устройството (падане, горно въже и спускане) и течливостта, когато въжето напуска устройството (възстановяване на хлабина).
• Запазва въжето и улеснява маневри и спускане с въже:
- не усуква струните, независимо от използвания режим,
- разделя нишките при осигуряване и спускане на двойно въже,
- отвор за отключване на устройството под захранване: позволява постепенно освобождаване на устройството под захранване в режим Reverso с обикновен карабинер и без усилие.
• Интуитивно използване
- лесен и бърз монтаж на въжето,
- лесно обратима система (дясно/ляво),
- намален риск от изгаряне при сваляне на въжето.
Спецификации на продукта
• Съвместимост на въжето:
единични (диаметър по-голям или равен на 8,9 mm), двоен (диаметър по-голям или равен на 8 mm) и двоен (диаметър по-голям или равен на 7,5 mm).