Ange Finesse Petzl Alpinizm Quickdraw - nowy model
Ange Fines to ultralekki ekspres do alpinizmu.
• Kompaktowy i trwały ekspres do kawy
• Karabinki Angel zapewniające optymalny stosunek wagi do wytrzymałości
• Karabinki wyposażone w technologię Monofil Keylock z profilem H dla większej lekkości
• Wysoka niezawodność mechanizmu palcowego
• Duży otwór na palec dla łatwej obsługi
Dostępne w długościach 10 i 17 cm z karabinkami Ange S i/lub Ange L

783 Przedmiot Przedmioty
W magazynie
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
| Waga | 10 cm (S+S): 63 g / 17 cm (S+S): 66 g / 17 cm (S+L): 72 g / 17 cm (L+L): 78 g |
| Materiały | karabińczyki aluminiowe / taśma HDPE ze szwami poliamidowymi / Gumowy sznurek |
| Gwarancja | 3 lata |
| Certyfikaty | karabińczyk: CE EN 12275 typ B, UIAA / taśma: CE EN 566, UIAA |
| Siła głównej osi | Anioł S: 20 kN / Anioł L: 22 kN |
| Opór otwartego palca | Anioł S: 9 kN / Anioł L: 10 kN |
| Siła osi małej | Anioł S: 7 kN / Anioł L: 7 kN |
| Otwarcie | Anioł S: 23 mm / Anioł L: 26 mm |
| Pojemność | 21 mm |
| Długość paska | 17 cm |
| Siła paska | 22 kN |
| Numer referencyjny producenta | M057AA00 / M057AA01 / M057BA00 / M057CA00 |
Ekspresy Ange Finesse Petzl są wyposażone w najnowszej generacji karabinki Ange S i Ange L. Technologia MonoFil Keylock firmy Petzl i profil H zapewniają, że te karabinki są ultralekkie i mają optymalny stosunek wagi do wytrzymałości. Gwarantują również doskonałą trwałość, podobnie jak nowe pierścionki Finesse. Ekspresy wyposażone są w zabezpieczenie zawiesia String S, aby podczas wpinania prawidłowo ustawić karabinek po stronie liny, jednocześnie chroniąc zawiesie przed przetarciem.
• Dostępne w czterech wersjach, aby zaspokoić wszystkie potrzeby:
- szukaj lekkości: ekspres 10 cm z karabinkami Ange S na górze i na dole
- kompaktowa wersja do zarządzania naciągiem: ekspres 17 cm z karabinkami Ange S na górze i na dole
- wersja kompaktowa ułatwiająca wpinanie: ekspres 17 cm z karabińczykiem Ange S po stronie kotwicy i karabińczykiem Ange L do prowadzenia liny
- wersja sprzyjająca ergonomii i łatwemu wpinaniu: ekspres 17 cm z karabinkami Ange L na górze i na dole
• Ultralekkie karabinki z drutu stalowego ANGE S i ANGE L:
- MonoFil Keylock firmy Petzl zapewnia płynniejsze otwieranie i zamykanie karabińczyka, oferując jednocześnie znacznie dłuższą żywotność niż tradycyjne karabińczyki drutowe,
- specyficzny profil karabinka, a także jego przekrój w kształcie litery H, pozwalają zoptymalizować rozmiar oraz stosunek wagi do wytrzymałości,
- nadruk na dolnej części karabińczyka jest umieszczony w taki sposób, aby unieruchomić STRING, co sprzyja prawidłowemu ułożeniu zawiesia ekspresowego w stosunku do karabińczyka.
• String S utrzymuje karabińczyk ekspresu po stronie liny na miejscu i chroni taśmę przed przetarciem.
Nadruk na dolnej części karabińczyka jest umieszczony w taki sposób, aby unieruchomić sznurek, ułatwiając prawidłowe ułożenie paska ekspresu względem karabińczyka.